Ještě před začátkem akce, na kterou bylo v předprodeji prodáno na dva tisíce vstupenek, se sešli nestoři rapu s novináři. Nejprve pro Novinky zhodnotili svou kariéru: "Naše kariéra trvá 18 let a je to fajn. Hip hop nám dal možnost cestovat, setkávat se lidmi. Mohli jsme také vidět, jak se hip hop během let rozšířil. Ze začátku byl jen o kreativitě, nepřinášel nám skoro žádné peníze. To se během let změnilo. Ale teď je až moc o penězích. Je dobré, že naši bratři a sestry vydělávají prachy, jenomže ty ničí tvůrčí schopnosti. Naštěstí peněz zas tolik nemáme."

Poté se podívali na současnou scénu: "Není ani dobrá ani špatná. Už hodně dlouho je to půl na půl. Ale hip hop nikdy nebyl jen dobrý."

De La Soul také odmítli, že by hip hop reprezentoval především sociální nebo politický postoj. "Nikdy nebyl jen takový nebo jen onaký, je otevřený a záleží na tom čím ho naplníte, když se ho chopí tupci, bude tupý."

De La Soul také nepřímo povzbudili tuzemské rappery, když o evropském hip hopu řekli: "Když je dobrý, nezáleží na tom, v jakém je jazyce a jak daleko vznikl od New Yorku." Soubor přitom připomněl, že spolupracoval i s evropskými reprezentanty žánru: "Dělali jsme s lidmi ve Francii a ve Velké Británii, teď možná budeme dělat něco v Německu. Když se nám zvuk líbí a cítíme, že lidi jsou v pohodě, tak do toho jdeme."