Po čtyřech letech existence a půldruhém roku přítomnosti Brzobohatého v sestavě vydává skupina album Akt. Je hudebně velice pestré, Brzobohatý sám je autorem několika písniček a spolupracoval na aranžích dalších.

"Myslím si, že s mým příchodem se zvuk skupiny změnil. Když jsem se stal jejím členem, byla to normální folková partička, která jezdila po folkových festivalech a nebyla v ničem progresivní. Ani teď to není žádná extra moderna, ale líbí se mi, že jsme se vzájemně přizpůsobili našemu hudebnímu smýšlení," řekl Právu Brzobohatý.

Nechávají se ovlivnit balkánskou, kubánskou, litevskou i ruskou muzikou a konečný spletenec by měl být přijatelný pro české posluchačské ucho.

"V tom je ta originalita. My se nesnažíme styly kopírovat, my se jimi necháváme pouze ovlivnit a inspirovat. Mám pocit, že u nás podobné kapely nejsou, žádná netransformuje cizí vlivy do české zpěvnosti a textů. Nechceme se zaškatulkovat a nechceme dělat podbízivé písničky," vysvětlil Brzobohatý.

Kromě práce v Bůhví jej ale jako hudebníka oslovují i další styly. Miluje především soul, r"n"b, symfonickou a filmovou hudbu. Rád by se v hudební oblasti věnoval i jiné práci.

"To, že se kapela Bůhví prosazuje právě v téhle době, je podle mě určitě nějak spojeno s mým účinkováním v soutěži Česko hledá SuperStar. Na druhou stranu pevně věřím, že i bez toho by na sebe nějak upozornila."

Na závěr ještě prozradil, že v soutěži měl dva tajné favority. Jeden z nich už vypadl, druhý je stále ve hře.