Všechny uvedené soubory se letos v Plzni představí se 23 inscenacemi, z nichž je 16 soutěžních. Odehraje se 31 představení.

"Loutkáři se v Plzni setkávají opět po dvou letech, neboť z původních každoročních přehlídek jsme přešli na bienále, kdy se střídáme s Naivním divadlem Liberec, které pořádá Mateřinku, loutkářskou přehlídku pro děti předškolního věku. Tím se ale plzeňská Skupovka stává skutečnou bilanční profesní přehlídkou loutkových divadel. Její dramaturgie je vychází z toho, co loutková divadla za dva roky předvedla. Zveme pravidelně také hosty z jiných zemí, takže tu dochází i k určité konfrontaci českých a zahraničních loutkářů," řekl Právu Jiří Koptík, ředitel spolupořádajícího Divadla Alfa a ředitel Skupovy Plzně.

Upozornil na Desetiminutové představení pro 10 diváků! v podání anglického souboru v úterý na dvoře Divadla Alfa, o den později opakovaně před Inwestem na Americké třídě. V doprovodném programu pak považuje za zajímavý amatérský loutkářský soubor Sakuragumi z japonského města Takasaki.