Producentem české inscenace Cats jsou Stanislav Aubrecht a Jozef Celder, tedy dva ze tří producentů, kteří do České republiky přivedli Jesus Christ Superstar a Evitu.

Na českém překladu Cats pracuje Michal Prostějovský. "Jesus Christ Superstar byl proti Cats procházkou růžovou zahradou. Kočky jsou náročné už tím, že vycházejí z poezie T. S. Eliota, obsahují i řadu nonsensů a zvukomalebných prvků, konkrétních reálií a navíc 35 kočičích jmen," řekl Prostějovský.

Cats jsou podle Havelky féerie

Česká inscenace Cats nebude jen kopií londýnského uvedení, protože se producentům podařilo získat práva na originální českou verzi jak pro režii a choreografii, tak i pro výtvarné řešení. Režie se ujal Ondřej Havelka. "Po opeře Nagano se rychle vpravuji do Cats, které pokládám po Ježíšovi za druhé nejlepší dílo Andrewa Lloyda Webbera, klasika linie populárnější hudby 20. století. Cats nemají téměř děj, ale jsou volnou fantaskní féerií, na což se velice těším," řekl o Cats Havelka.

Choreografie bude dílem Pavla Strouhala, hudební nastudování Oty Balage, který slibuje, že vše - orchestr i zpěváci - bude živé, žádný playback. Tvůrce scény a kostýmů ještě producenti vybírají společně s londýnskou supervizí. O účinkujících hvězdách se zatím mlčí, svou účast přislíbil Václav Neckář. Tvůrci muzikálu si hodně slibují od nových mladých tváří. V současné době probíhají první kola pěveckých a tanečních konkurzů, které potrvají do konce června.

Hromadné objednávky na inscenace Cats dosáhly již nyní 25 tisíc vstupenek. Termín běžného předprodeje bude oznámen v nejbližší době.