"Donedávna v televizích panoval hlavně pocit, že v létě je třeba vysadit a divákům nabídnout nejlépe druhé a třetí reprízy filmů. To už není všude tak docela pravda a ani my to nechceme," vysvětluje výkonná ředitelka Novy Libuše Šmuclerová a slibuje premiéry zábavných pořadů, nový seriál i ještě málo okoukané hvězdné filmy.

SuperStar ovládne i prázdniny

Diváci žízní hlavně po finalistech soutěže SuperStar, a tak jim je Nova nevezme ani poté, kdy si 20. června ve finále zvolí vítěze. "Věřili jsme, že soutěž bude úspěšná, ale že se nám podaří vyvolat takovou mánii, jsme netušili. Vyjednali jsme proto s majitelem licence, že finalisté mohou vystoupit v dalších pořadech," prozradil generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Poprvé se soutěžící objeví na obrazovce Novy počátkem července, kdy televize odvysílá velký koncert všech deseti finalistů v Sazka Aréně. Poté se představí v premiérách sobotních zábavných pořadů, od Zlatíček přes speciální Eso s Leošem Marešem až po závěrečný SuperStar jdou do nebe. Dojde ale i na ty méně úspěšné, kteří do finále ani nedošli, a Nova se dokonce rozhodla zavzpomínat zároveň na začátky dnešních skutečných popových hvězd.

"Také Paul McCartney, který na koncertech promítá archivní filmové záběry z počátků Beatles, byl kdysi v situaci našeho Tomáše Savky. Všichni nějak začínali, a tak divákům připomeneme například Lucii Bílou," dodala Šmuclerová.

Světový hit mezi televizními reality show pomohl Nově dokonce zvýšit sledovanost. "V roce 1998 klesla, ale nám se trend podařilo stabilizovat a nyní se ve srovnání s loňskem zdá, že se už obrátil. Soutěž k tomu výrazně přispěla," přiznala.

Nova objevuje reality show

Další sérii SuperStar by mohla Nova začít vysílat už na podzim, ale následující měsíce si nechává ještě na rozmyšlenou a na vyjednávání s majitelem licence.

V jednom už má však naprosto jasno: reality show se zalíbila i českému publiku, a tak jim brzy nabídne další. Začne už v létě americkým seriálem Joe Milionář, v němž se deset mladých žen na přepychové farmě uchází o ruku bohatého muže. Pořadu, který Nova koupila, se účastnily i čtyři Češky - a jedna z nich vyhrála. "Jak to dopadlo? Nechte se překvapit, Na konci také může zjistit, že je to obyčejný chlap, který má plat 250 dolarů týdně," naznačuje Šmuclerová a dodává, že reportéři Novy s vítězkou právě natáčejí zvláštní pořad.

Letní filmový koktejl, to bude tradiční novácký mix zahraničních filmů s již desítky let oblíbenými domácí tituly. "Osvědčily se nám čtvrtky s českými komediemi, a tak na ně navážeme českými detektivkami a krimi," dodává mluvčí Dan Plovajko a zároveň slibuje nejhvězdnější obsazení v hollywoodské, francouzské i německé produkci: "Přehlídka majitelů luxusních domů v Beverly Hills mluví sama za sebe: Sandra Bullocková, Sigourney Weaverová, David Duchovny, Leonado DiCaprio a mnoho dalších."

Mezi sobotními filmy týdne se v první půlce prázdnin objeví například Druhá, nebo první s Julií Robertsovou a Susan Sarandonovou, Náhodné setkání s Harrisonem Fordem nebo Polibek smrti s Nicholasem Cagem a Helen Huntovou.