Samozřejmě to neplatí nijak striktně. Obdiv k výtvarné složce nic neubírá na kvalitě inscenačních celků. Myslím si, že Golem nebo Lovci mamutů patří k nejlepším příběhům naší loutkářské scény v její končící sezóně.

V království barevných králů

Je třeba upozornit i na to, že Petr Vodička může být klidně pasován na velký talent našeho loutkářství. Prokázal ho již na DAMU, když se pustil do Krále Ubu (a dosud se hraje v Minoru). Nedávno měla premiéru jeho invenční inscenace Tristan a Isolda v libereckém Naivním divadle.

Kosmo - velký boj je hříčkou, ve které její autoři popustili opratě jednak vylíčení opravdu lítého boje kdesi ve vesmírných dálavách, jednak se stala opět prostorem pro básnění výtvarné. Autorem výpravy je Hynek Dřízhal.

Hlavní hrdina ve skafandru astronautů putuje cizí planetou a čelí četným nebezpečím vyprovokovaným Černým a Zelenomodrožlutým králem, kteří jsou ve při, a jejich stejně oděnými krvelačnými vojáky. Všechno to ještě zauzlují postavičky Depresáře, Básníka, Ementálu, Hepyendu, Animátorky a Princezny.

Dobrý scénický komiks

Kosmo - velký boj je moderní pohádkou, kde nic na scéně není doslovné. Všichni se spoléhají na představivost malých diváků, a jak víme, děti jí mívají víc než dospělí. Příběh doprovází kosmická muzika Dalibora Muchy. Všechno to vychází z fantazijního komiksu, ale výsledek ho samozřejmě nejenom ironií předčí.

Divadlo Minor Praha - Petr Vodička: Kosmo - velký boj (příběh z vesmíru).

Režie P. Vodička, dramaturgie Patra Zámečníková, výprava Hynek Dřízhal, hudba Dalibor Mucha, pohybová spolupráce Marta Aulická.