Před vystoupením Paula McCartneyho byly karty rozdány. I kdyby na pódiu T-Mobile Parku koktal, je výraznou osobností hudební historie, což mu nikdo neodpáře. Kromě toho by mu padesátitisícové publikum se zpěvem vždy rádo pomohlo.

Ono to tak ale nebylo. Zpěvák a multiinstrumentalista věděl, co se sluší. Byť mu za deset dnů bude dvaašedesát, nešetřil se. 

McCartney zaujal publikum od začátku

Bez zahřívání spustil úvodní Jet. Díky instrumentálně i vokálně dokonalé doprovodné skupině počal odhalovat šedesátá a sedmdesátá léta. Nenásilné retro, nadto s chlapíkem, který musí mít v hlavě spoustu pozoruhodných příběhů, z nichž prozradil ve svých vzpomínkách mezi jednotlivými skladbami jen zlomek.

Got To Get You Into My Life z alba Beatles Revolver z roku 1966 připomněla, že koncert bude poskládán vedle písní ze sólové kariéry a od vlastní skupiny Wings i z hitů liverpoolské čtveřice. Žádný problém. To, co zvládli skvělí vokalisté v Beatles, pomohli mu na pódiu uskutečnit doprovodní hudebníci. Úsporná verze koncertního turné starým písničkám slušela, navíc se ukázalo, že McCartney je v dobré hlasové formě a repertoár má dokonale zažitý.

Skočit mu na lep ve chvíli, kdy před You Won´t See Me a She´s A Woman prohlásil, že je zpívá na turné poprvé, by bylo naivní. Program koncertu se od jeho předešlých vystoupení příliš nelišil. I proto nejedno oko zvlhlo, když s písní Here Today zavzpomínal na Lennona a následující All Things Must Pass na Harrisona.

Tři slabé chvilky

Slabé chvilky měl koncert tři. Předně poněkud šetřil energií. Namísto očekávané frenetické atmosféry se dostavilo poklidné setkání pamětníků, které k nezkrotnému jásotu přiměl nejprve ohňostroj při písni Live And Let Die a poté až závěr koncertu, postavený výhradně na písních z repertoáru Beatles.

Jedinkrát McCartney pěvecky selhal, když ve druhém přídavku nevyzpíval Helter Skelter a sboristé ho v tom nechali. Třetí hořkost způsobil, když se rozhodl hovořit česky. Byť jej dvě hodiny před koncertem lektorka učila základní fráze, jeho neznělé "ř" trápilo sluch a pokládalo otázku, má-li to zapotřebí. Na obrazovkách běžely titulky.

Celkově nabídl poctivý koncert s poctivými hudebními i vokálními výkony. Hrál při něm na baskytaru, kytaru i klávesové nástroje, zpíval, a to, že byl rozverný a sympatický připišme jeho profesionalitě a schopnosti radovat se ze života a psát skvělé popěvky o lásce.