Moderátoři nejdříve rozdělili kluky a holky. Poté rozbalili obálku. Tomáš Savka podle svého mínění podal výkon, jaký chtěl. "Já je mám rád," řekl k hodnocení poroty Sámer Issa, který však nechtěl tipovat, zda bude v soutěži pokračovat. "Vždy je něco, co se dá zlepšit," uvedla ke svému výkonu Šárka Vaňková. Aneta Langerová přiznala, že se necítila stoprocentně. Diváci však nakonec rozhodli, že v soutěži končí Savka.

Tomáš si jako českou píseň vybral nelehkou Terezu z filmu Kdyby tisíc klarinetů, kterou v originále nezapomenutelně zazpíval Waldemar Matuška. "Sametový Tomáš, sametové bylo všechno. Já jsem tak sametovou Terezu ještě neslyšel," hodnotil Ondřej Soukup. S Gábinou Osvaldovou píseň v podání Matušky lomcovala. "To není tvoje parketa, tohle se mnou nelomcovalo," hodnotila Tomášův výkon.

Tomáš Savka - PROFIL
Dvacetiletý student z Horního Slavkova. Zpívání má takříkajíc pod kůží. Pochází z muzikantské rodiny. "Od čtyř let hraji na housle, nejdřív klasiku, pak jsem přešel na jazz. Později jsem se začal učit hrát na klavír," řekl Tomáš a my dodáváme, že hraje ještě na kytaru. - VÍCE

I Milan Herman se lekl měkkosti, kterou Savka k interpretaci písně zvolil. Nicméně dodal, že tato soutěž by neměla být o porovnávání s originálním ztvárněním písní. "Musím souhlasit se Soukupem. Ty jsi zpíval moc slušňácky, kdežto Matuška zpíval chlapsky a přitom citlivě," řekl Ondřej Hejma.

Pokud by vyřazovala porota většinou hlasů, se soutěží by se rozloučila horká favoritka Aneta Langerová. Vyřadili by ji Ondřej Hejma a Gábina Osvaldová. "Sedací taneček Anetu malinko rozhodil a druhá píseň nebyla nic extra," řekla Osvaldová. Ondřej Soukup jmenoval dalšího favorita Sámera Issu. Milan Herman byl zklamaný z Tomáše Savky. "Myslím si, že Tomáš má na víc, než co dnes předvedl," uvedl.

:. ANKETA
Porota jmenovala tři finalisty, s jejichž výkony nebyla spokojena - Anetu, Sámera a Tomáše. Kdo měl z těchto tří vybraných v sedmém kole opravdu skončit?
Hlasujte v anketě na konci článku.

Sámer alias hučící větrák

Píseň v češtině byla pro Sámera Issu premiérou, neboť dosud v soutěži v češtině nezpíval. A nepovedlo se. Jeho výběr písně Severní vítr je krutý z filmu Vrchní prchni, která je notoricky známá v podání nezpívajícího skladatele a baviče Jaroslava Uhlíře, se ukázala jako nešťastná, alespoň co se hodnocení poroty týče. Její předseda Ondřej Hejma si nejprve myslel, že Sámer zešílel, když si ji vybral. V závěru nicméně konstatoval: "Když jsi přežil tohle, tak přežiješ všechno."

"Hodný Sámerek zpívá babičce k narozkám," hodnotila Gábina Osvaldová. Nejkritičtější byl Ondřej Soukup, který sice připustil, že na "ten svůj čumáček toho utáhneš hodně," ale "čistě z pěveckého hlediska to bylo falešně," dodal Soukup. Milan Herman měl ze Sámera pocit, jako by byl příliš opatrný. "Ve výsledku se mi to docela líbilo," uzavřel. Porota byla kritická i v případě druhé písně, kterou Sámer zpíval v angličtině a doplnil ji tancem. Jeho pohybové kreace uchvátily Osvaldovou, všichni však připomněli úvod písně, který Hejmovi připomínal hučící větrák, Osvaldové píchlou merunu, Soukupovi pak teplý vzduch.

Aneta a "roztančená" whiskey

Aneta Langerová v závěru při vyhlašování výsledků přiznala, že se necítila stoprocentně. Stejný názor měli i porotci v hodnocení jejích výkonů. Relativně klidně přijali její píseň v angličtině. Soukup ji vytknul strnulost při zpěvu, se kterým byl však spokojen. Osvaldová si naopak žádné strnulosti nevšimla. "Já si myslím, že to byl průměrný výkon," uzavřel první hodnocení Hejma.

Dosud největší vlna kritiky se na Anetu snesla po odzpívání české písně. Pro tento účel si vybrala Whiskey to je moje gusto z filmu Limonádový Joe, kde Květě Fialové svůj hlas propůjčila Yvetta Simonová. Tento výstup navíc doplnila tancem. "Nezažil jsem nic, co by k tobě míň pasovalo. Tohle bylo úplně odjinud," měl pocit Ondřej Soukup. "Tanec to vůbec nebyl. Aneta byla vždy za sebe a tohle byla podivná role. Nebyla to dobrá volba," hodnotil Hejma. Naopak vstřícný byl k Anetě ten večer smířlivý Milan Herman. "Já mám pocit, že se dívám na něco jiného než vy," reagoval na předchozí výroky svých kolegů. "Postavila se k tomu, jak nejlépe mohla," uzavřel Herman.

Šárka, aneb šíleně smutná princezna jen jako

I když si Šárka Vaňková vybrala píseň Slza z tváře padá z filmové pohádky Šíleně smutná princezna, kterou v originále nazpívala Helena Vondráčková, na konci pořadu nebyla vůbec smutná a slzy jí z tváře rovněž nepadaly. Naopak. Mohla si oddychnout, neboť i hodnocení poroty bylo až na pár výjimek příznivé.

"V těch výškách jsi se trošku škrtila. Byl to však dobrý herecký výkon, solidně zazpívaný," byl spokojen Hejma. "Vejšky byly nejen mimo, ale byly docela falešně. Adekvátní vystoupení na estrádu v roce 1975," poznamenala Osvaldová. "Šárka předvedla, co k té pohádce patří," kontroval Herman.

Taneční výstup si Šárka nechala k písni Xanadu, původně zpívanou Olívií Newton-Johnsovou. "Tuhle písničku nemám rád, ani Olívii. Šárka byla lepší," hodnotil Hejma. "Mělo to šťávu," dodal. Svou nelibostí k Olívii se netajila ani Osvaldová. "Bylo to opatrné, což dělá ta nezkušenost s tím tanečkem," řekla. "Šárka do té choreografie úplně zapadla. Celkem to vypadalo jako organický celek," vyřkl svůj soud Soukup. Herman měl pocit, jako by Šárka byla trošku nervózní. "Ale překonala to a zpívala docela hezky. Mohla to být klidně hollywoodská show," doplnil kladné hodnocení Herman.