Paolo Nutini: Caustic Love

Nová alba

FOTO: Parlophone

Zpěvák Paolo Nutini drží první místo v anglickém albovém žebříčku. Jeho deska Caustic Love je třetí týden v řadě nejprodávanějším titulem na ostrovech. Skotský písničkář uspěl i napotřetí, byť se objevilo hned několik novinek aspirujících na přední umístění. Kolekce svou náladou i Nutiniho vokálním výrazem připomíná syrovou muziku šedesátých let. Je současně velmi osobitá, což je kombinace, která může v současné době uspět.

 

Lily Allen: Sheezus

Nová alba

FOTO: Warner Music

Po pěti letech vyšlo další album britské zpěvačky Lily Allen. Nahrála na ně však písničky, které jsou sotva průměrné, a to jak po stránce melodické, tak vlastní výrazové. Album definuje aktuální úroveň moderního popu, ve kterém práci živých muzikantů přebrala elektronika.

 

Pixies: Indie Cindy

Nová alba

FOTO: PIAS

Nové album legendární americké skupiny Pixies je jejím prvním dílem od roku 1991, kdy vydala nahrávku Trimpe le Monde. Jde vlastně o tři minialba, která kapela vydávala od loňského roku, a nyní je shlukla do jednoho projektu. Rozhodně na nich nepřekročila svůj stín. Písničky jsou milé a pro formaci typické, jejich výpověď ale zůstala trochu za očekáváním.

 

David Stypka & Bandjeez: Čaruj

Nová alba

FOTO: Sweetsen Records

Poměrně zajímavá debutová deska frýdecko-místeckého písničkáře Davida Stypky a jeho kapely Bandjeez. Přináší dvanáct příjemných a česky zpívaných písní, které vznikaly v rozmezí několika let a při jeho zrodu asistovalo i několik zajímavých hostů, například frontman skupiny Buty Radek Pastrňák.

 

Damon Albarn: Everyday Robots

Nová alba

FOTO: Warner Music

První sólové album britského zpěváka a předáka skupin Blur a Gorillaz. Vykračuje na něm v elektronické stopě, k níž citlivě přidává řadu živých nástrojů. V textech je tato kolekce velmi osobní a Albarn to tak udělal prý vůbec poprvé.

 

Lykke Li: I Never Learn

Nová alba

FOTO: Warner Music

O podobu nové desky zpěvačky Lykke Li se postarali Björn Yttling z kapely Peter Björn And John, producent a skladatel Greg Kurstin a sama Lykke Li. Švédská zpěvačka čerpala inspirace k psaní písniček v Los Angeles, kde už nějaký čas žije. Každá skladba je kompozicí, často baladickou, plnou emocí, celkově jde o pozoruhodné dílo.

 

Žlutý pes: Stroj času

Nová alba

FOTO: Warner Music

Album Stroj času bluesrockové skupiny Žlutý pes obsahuje písničky, se kterými kapela těšila své příznivce v osmdesátých letech, ale nikdy se neobjevily na hudebním nosiči, protože Žlutý pes tehdy patřil s Jasnou pákou a Pražským výběrem mezi zakazované umělce.

 

Skrillex: Recess

Nová alba

FOTO: Warner Music

Americký producent a muzikant Skrillex překvapil svět, když zveřejnil informaci o albu necelý týden před vydáním. Zároveň ho exkluzivně zpřístupnil pro uživatele aplikace Alien Ride, kteou sám navrhl. Album vzniklo s přispěním řady hostů, podíleli se na něm například Ragga Twins, Chance The Rapper, zpěvák Michael Angelakosz Passion Pit, Diplo nebo Kill The Noise.