Iva Pekárková:

Péra a perutě

Nové knihy

Svůj první román propašovala autorka v roce 1985 na západ ukrytý v hlavě. Přátelství Fialky a Patrika, dvou zbloudilých duší zuřivě pátrajících po svobodě a barvách duhy v zemi, která nabízela jen konformní šeď, osloví čtenáře i dnes.

Mladá fronta, 336 stran, 279 Kč

 

Thomas Enger:

Instinkt dravce

Nové knihy

Třetí z pětidílné série s hrdinou novinářem Henningem Juulem, který se podílí na vyšetřování brutální vraždy staré ženy v pečovatelském domově v Oslu a zároveň chce přijít na kloub vydírání sestry Trine, která je norskou ministryní spravedlnosti.

Moba, přeložila Alice Týnská, 368 stran, 339 Kč, e-kniha 199 Kč

 

James Rollins:

Boží oko

Nové knihy

Sigma se spolu s dvojicí vatikánských historiků snaží co nejrychleji odhalit pravdu související s pádem Římské říše, se záhadou sahající k počátkům křesťanství a s dávno ukrytou zbraní, která představuje klíč k osudu lidstva.

BB art, přeložil Zdík Dušek, 344 stran, 349 Kč

 

Beatrice Smallová:

Lucianna

Nové knihy

Hrdinkou třetího dílu série Dcery obchodníka s hedvábím je dcera florentského kupce Giovanniho Pietro d’Angela, půvabná Lucianna. Není tak krásná ani temperamentní jako její starší sestry Bianca a Francesca, zato má praktické uvažování a umí dosáhnout svého.

Baronet, přeložila Jana Pacnerová, 240 stran, 299 Kč

 

Dan Rhodes:

Zlato

Nové knihy

Román o dívce Mijuki, která rok co rok odjíždí na dovolenou do zapadlé vesnice u studeného oceánu, prochází se, chodí na pivo, pochutnává si na instantních nudlích, a těší se, až se vrátí ke své lásce. Mezitím se sbližuje s místními lidmi a proměňuje život leckoho z nich.

Argo, přeložila Zuzana Dejmková, 208 stran, 248 Kč

 


Gianni Giansanti:

Jan Pavel II.: Papež, který změnil dějiny

Nové knihy

Příběh prvního neitalského papeže za pět set let, který změnil tvář katolické církve, ale dal nový směr i dějinám. Setkal se se svými „protivníky“ od Jásira Arafata po Fidela Castra a připustil omyly církve v dobách dávných i zcela nedávných. A požádal o odpuštění.

Slovart, přeložila Jana Bílková, 176 stran, 399 Kč

 

Lucie Němečková:

Nahoru, dolů

Nové knihy

Rozhovor s Martinem Stropnickým vypráví otevřeně, s vtipem i šarmem o dětství prožitém v Itálii a Turecku, o tom, jak chtěl být fotbalistou, ale stal se bigbíťákem. Klikatá cesta herce, písničkáře, režiséra, diplomata a politika je plná překvapivých zvratů, náhod a paradoxů.

Paseka, 224 stran, 249 Kč

 

Bart Simpson 4/2014:

Malý rošťák

Nové knihy

Jakmile má Bart Simpson napsat domácí úkol, vždy se z toho vyklube nějaká kulišárna. Stejně jako z jeho proměny ve vodního živočicha. Další komiksový sešit nesmrtelné americké rodinky.

Crew, přeložil Petr Putna, 32 stran, 39 Kč