Zatímco Schenke se proslavil v nedávném teenagerském hitu Kluci to chtěj taky, Nagyovou známe jako princeznu Arabelu ze seriálu, který vznikl už před 25 lety.

"Byla jsem normální mladá holka, která studovala klavír a zpěv. Najednou jsem chodila po ulici, lidé mě poznávali, obdivovali. Nikdy mě nenapadlo, že se něco takového může stát," svěřila se ve Zlíně Nagyová. Na festivalu se opět sešla i s režisérem série Václavem Voříškem a hereckým partnerem Ondřejem Kepkou.

Nagyová stojí pevně na zemi

Její pohádka brzy skončila, Nagyová se těsně před revolucí vdala do Německa a své herecké kariéry se postupně vzdala. "Ocitla jsem se v situaci, kdy jsem si musela vybrat. On byl Němec, zatímco já jsem žila na Slovensku a hrála v Čechách. A nemohla jsem svého budoucího manžela ani navštívit," doplnila Nagyová.

Její manželství se zanedlouho rozpadlo. "Nikdy jsem však ničeho nelitovala a vždy jsem si tvrdě stála za svými rozhodnutími i chybami. Pokud mluvíme o světě dětí a dětských filmů, tak je Arabela taková, jak ji známe z filmu. V reálném životě je Arabela úplně normální ženská, která má i své zlozvyky. Třeba kouří, mimochodem, když jsme natáčeli seriál, ve volném čase mě učili moji kolegové pít fernet," vzpomenula s úsměvem Nagyová.

Další těžká chvíle čekala princeznu v době, kdy docházelo k rozdělení federace. "Já to těm pánům, co to udělali, aniž by to schválil lid, asi nikdy neodpustím. Není lidské, aby vás postavili před rozhodnutí, že si musíte vybrat mezi dvěma pasy a jeden z nich zahodit. Nakonec jsem se s pláčem vzdala slovenského občanství," povzdychla si princezna Arabela.

Nagyová tehdy podnikala v oblasti prodeje a distribuce kosmetiky. Dnes je potřetí vdaná. "Víte, že mnohokrát jsem si přála, abych měla kouzelný prsten, který by ukázal, zablikal, jak mám volit, co je pro mě v tu chvíli lepší. Tolikrát jsem se ocitla pod takovým tlakem, tak dole, kdy mi nikdo nepomohl. Naštěstí mám silnou náturu, jsem kozoroh. A pevně stojím na zemi," uzavřela.

Prostitut, masový vrah a teenager, který to chce taky

Tobias Schenke už jako dvanáctiletý účinkoval v dětské sérii, v patnácti se objevil na minutu ve známém filmu Klepání na nebeskou bránu. "Jsem autodidakt, nikdy jsem se neučil hrát a nemám herecké vzdělání. Nejdříve mě bavilo, že nemusím sedět ve škole, postupně jsem si ale filmování zamiloval," uvedl Schenke, talent a vycházející hvězda německé kinematografie.

Před kamerou se začínající herec sešel i s Götzem Georgem, známým z role komisaře Schimanského: "Nejdříve jsem s ním hrál ve filmu Sólo pro klarinety. Zaujal jsem ho a on si mě pozval do svého kriminálního seriálu. Představoval jsem tam mladého prostituta, který byl na drogách a žil na ulici," vzpomínal Schenke. Má raději dramatické postavy z okraje společnosti. Vždyť v jednom snímku ztělesnil i masového vraha Jürgena Bartsche.

Přesto mu největší popularitu přinesla role ve filmu Kluci to chtěj taky z populární německé filmové série pro teenagery. "Šlo o mou první roli v opravdu velkém filmu a takové nabídky se neodmítají," vysvětlil Schenke. Na takové filmy by ovšem v patnácti letech do kina nechodil: "Nemyslím, že jsem ten správný týpek, nejsem moc na komerční filmy."

Na druhou stranu připustil, že má něco společného s postavou, kterou tam hraje: "Oslovili mě, protože jsem takzvaně břišní herec. Vše hraju pocitově, nesnažím se vcítit do kůže jiného člověka, ale vycházím sám ze sebe. Tak jsem se snažil představit si sám sebe před dvěma, třema roky."