Původně stylově čistá přehlídka už loni nabídla žánrové přesahy nejen k folku, ale také k world music. Podobně tomu bude i letos, kdy je cílem dramaturgie ukázat, jak blues prochází a ovlivňuje další žánry. Nebudou ale chybět ani přední představitelé čistého stylu.

Americký kytarista Chris Duarte, který je považován za následovníka Steve Ray Vaughana, vystoupí v sobotu večer. Představí se se svým triem, v němž dále hrají baskytarista Robert Kearns a bubeník Jason Patterson. Texasan Duarte se prosadil už v osmdesátých letech.

Americký kytarista Doug MacLeod, který zahraje v neděli, ctí tradice. Tento hráč na dobro z St. Louis se učil hrát blues u posledních pamětníků.

Tuzemské kapely nabídnou stylové přesahy

Chybět nebude tuzemská špička v čele s Triem Ivana Hlase, Bluesberry, skupinou -123 minut,  Peterem Binderem a Blues Bandem Petera Lipy a Luboše Andršta

Žánrové přesahy budou reprezentovat především tuzemské kapely. Vystoupí rómské soubory Gulo čar a Trini, folková zpěvačka Zuzana Navarová, Marcipán, který interpretuje písně ze Sušilovy sbírky, Sestry Steinovy, Emil Viklický se Zuzanou Lapčíkovou, ale také Šarközi, která se inspiruje taneční hudbou.