"Všichni tři mají uzavřené smlouvy na výhradní účinkování v muzikálu Galileo do konce roku 2005. Proto mě překvapilo, když jsem se z tisku dozvěděl, že jsou protagonisty muzikálu Tři mušketýři. Nikdo se mnou o výjimce ze smlouvy nejednal," řekl Právu producent Galilea a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek. Podle jeho slov počítá Galileo minimálně se 70 reprízami do konce roku a uvažuje i o dalších představeních napřesrok.

"Nebráním se jednání, ale myslím, že mělo předcházet zveřejnění těchto jmen v tisku, a ne naopak," dodal Kocourek s tím, že bude hájit zájmy muzikálu Galileo, který se bez účinkování zmíněných hvězd neobejde.

"Není pravda, že jsme o účinkování s panem Kocourkem nejednali," reagoval na dotaz Práva Oldřich Lichtenberk ze společnosti Cleopatra Musical, která Tři mušketýry produkuje. "Mluvili jsme o tom spolu ještě před zveřejněním oněch jmen na tiskovce. Ostatně všichni tři mají ve smlouvách exkluzivní respektování priority účinkování v Divadle Kalich, i když v době listopadové premiéry Tří mušketýrů půjde už jen o 10 - 15 představení Galilea a i když má Galileo trojí obsazení."

Producent Galilea Kocourek však trvá na svém, že s Lichtenberkem jednali až po tiskové konferenci Tří mušketýrů.

"Vážím si produkce Divadla Kalich a věřím v dohodu. Pokud nám Galileo bude dělat problémy, tak zmínění umělci vstoupí do Tří mušketýrů až od ledna," říká Lichtenberk s tím, že mu celý konflikt připadá zbytečný. "Jde přece o to, aby hvězdy hrály, a mám pocit, že si zas tak moc nekonkurujeme," soudí o poměrech na pražské muzikálové scéně producent Tří mušketýrů.