Black Label Society: Catacombs of the Black Vatican

Nová alba

FOTO: Mystic

Catacombs of the Black Vatican je deváté řadové album americké rockové skupiny Black Label Society. Jejím šéfem je fenomenální kytarista Zakk Wylde, který také za skladbami z desky stojí. Ryze rockové album je hlavně instrumentální lahůdkou.

 

The Vamps: Meet The Vamps

Nová alba

FOTO: Universal Music

Na svůj debut zařadili dva roky existující mladí Britové The Vamps patnáct písniček. S několika jim vypomohli Espen Lind, Bruno Mars, TMS či Savan Kotecha, kteří se postarali i o produkci alba. Muzikanti nahrávku nasměrovali k popu s prvky surf popu a rocku a nebáli se použít ani fragmenty hitu Cecilia od Paula Simona a Arta Garfunkela. Vznikla nadějná kolekce osvěžující indie scénu na ostrovech.

 

Johnny Cash: Out Amon The Stars

Nová alba

FOTO: Sony Music

Další posmrtné album legendárního countryového zpěváka Johnnyho Cashe. Jsou na něm dosud nepublikované skladby. Původně byly nahrané v roce 1981 v amerických Columbia Studios a v roce 1984 v 111 Sound Studios. Jejich producentem byl Billy Sherrill. Jsou to příjemné nahrávky, nevyrovnají se ale nejsilnějším Cashovým písním.

 

Karel Zich: Paráda

Nová alba

FOTO: Supraphon

V edici Zlatá kolekce vydává společnost Supraphon slavné i méně známé písničky již zesnulého zpěváka Karla Zicha. Na třech albech je šestašedesát skladeb. Jsou to jak vzpomínky na Elvise Presleyho, tak hity i Zichovy pěvecké spolupráce.

 

Christina Perri: Head or Heart

Nová alba

FOTO: Warner Music

S vizitkou komerčně velmi úspěšné zpěvačky vydává osmadvacetiletá Christina Perri druhé studiové album Head Or Heart. Jeho předzvěstí se stal singl Human, jenž se dočkal vřelého přijetí v řadě zemí světa.

 

Boy: Darkest Visions

Nová alba

FOTO: Boy

Debutové album punkrockové kapely z Brna vyšlo s velkou produkcí v domácích vodách nevídanou. Album produkoval Tommy Akerholdt z norských Turbonegro. Jako hosté se na něm představili kupříkladu americký producent Ronnie King (Offspring, Rancid) nebo Sean Smash (Total Chaos). Skladby mají svěží a syrovou náladu.

 

Atmo Music: Andělé x Démoni

Nová alba

FOTO: Warner Music

Nejzajímavějším hostem na albu Andělé x Démoni libereckých hiphoperů Atmo Music je zpěvačka Iva Frühlingová, jejíž francouzský zpěv podtrhuje atmosféru v písni Melancholie. Kromě ní a stálého hosta Jakuba Děkana se na počinu podíleli ještě zpěvačka Anita Chekan, rapující kolegové Lipo a Roseck a zpěváci Chris a Sebastian.

 

Ben Watt: Hendra

Nová alba

FOTO: Unmade Road

Angličan Ben Watt je členem dua Everything But The Girl. Jeho prvnímu albu North Marine Drive bylo loni třicet let, a tak na ně letos navazuje novou deskou Hendra, pozoruhodnou folkrockovou nahrávkou s elektronickým podtextem. Točil ji v Londýně a Berlíně a spolupracovníky mu byli někdejší kytarista Suede Bernard Butler a v Berlíně usazený producent Ewan Pearson. Nejpřekvapivějším hostem je David Gilmour z Pink Floyd ve skladbě The Levels.