Pokračování nazvané Veselka ovšem obnažilo jeden chronický neduh. Jakkoli je Místo nahoře nejpovedenějším seriálem, který Česká televize do pondělního vysílání v posledním roce zařadila, i ten ovládla popisná "věta navíc".

Co to je? Každý divák pochopí, o co kráčí, nicméně herec ještě vysvětlí co a jak. Navíc větou, kterou v běžném životě použije sotva kdo.

Tři věty navíc

Andrea se potkala na gynekologii s Rokytovou, sdělila jí, že bude svatba a současně na ni její rodinu pozvala. Vzhledem k předešlému ději je jasné, že je zvědavá na Rokytu. Jenže najednou jí z úst vylétne, aby Rokytová nezapomněla pozvat manžela.

Když se v satelitním městečku začalo povídat, že Lukešová dlí v blázinci, byla to pravda. Jak si tak tahle pravda kráčela napříč městečkem, bylo nad slunce jasné, že by se zpráva raději neměla šířit dál. Každičká slípka ale musela té další říct "ani muk". Věta dvojnásob navíc, protože partička, která informaci šířila, se projevila kurovitě už v prvním dílu.

Do třetice. Divák viděl, že Rokytová byla na gynekologii. Protože jí to s manželem dlouho nevycházelo, šla tam zřejmě pro radu. Zbytečný byl tedy noční dialog s Rokytou, v němž řekl: "Pokud by to byla jediná cesta, já by sem souhlasil." Vše bylo jasné, jenže Rokytová, která vůbec nevypadá jako husa, ze zálohy zasmečovala: "Myslíš s tím oplodněním umělým?"

Zbytečné filozofování

Seriálu nesluší ani filozofování, do jeho zábavné atmosféry nepatří. Bylo možná prozíravostí Ondřeje Vetchého, že zastavil Vilmu Cibulkovou ve chvíli, kdy scvrnkla ze stolu vosu, která jí vlétla do fernetu, a spustila: "Mohla jsem ji nechat, měla by krásnou smrt. To je štěstí, mít krásnou smrt..."

Vetchý kontroval: "Pojď dovnitř, přivedu tě na jiný myšlenky." Nic z toho nebylo, ale zastavil to blábolení.

Hvězdami zůstávají Simona Stašová jako Lukešová (je úžasně zničená a nepoužitelná), Miroslav Táborský jako Lukeš (přesvědčivý lidský smolař), Josef Somr jako starý Doskočil (slastná byla scéna na svatbě, na níž se nudil) a také Jiří Lábus coby místní sviňák Fiřt (ve scéně s Tomášem Hanákem vyhrál K.O.).

Předčasné závěry ale nedělejme. Před námi jsou ještě čtyři díly.