Knížka o magických stvořeních se původně objevila v roce 2001 jako učebnice z kouzelnické školy Harryho Pottera. Pak se začalo spekulovat, že by i z ní mohl být výnosný film, a nyní už je to trilogie.

Producent Kevin Tsujihara přesvědčil Rowlingovou, aby sama začala psát scénář. Podle autorky nejde o pokračování Harryho Pottera, ale o „rozšíření potterovského světa kouzel”. Minulý měsíc řekla herečce Emmě Watsonové, která hrála Hermionu v potterovské sérii, že hrubý návrh scénáře napsala za 12 dní.

Emma Watsonová

Emma Watsonová

FOTO: Yves Herman, Reuters

„Měli jsme večeři, pak telefonát a připravila jsem návrh scénáře, který jednou bude zajímavou památkou pro moje děti. Pak jsme začala přepisovat,” uvedla pro New York Times.

Zatím bez herců a režiséra

Původní knížku Rowlingová napsala mezi čtvrtým a pátým dílem Harryho Pottera a odehrává se sedmdesát let před jeho dobrodružstvím. Objeví se v ní Newt Scamander, autor učebnice o fantastických zvířatech.

Herec Daniel Radcliffe, který hrál Harryho Pottera, loni uvedl, že v tomto projektu není nijak zapojen a pochybuje, že tam budou hrát jeho kolegové Rupert Grint a Emma Watsonová. Oficiálně zatím není známo ani obsazení filmu ani datum natáčení.

Knížek o Harrym Potterovi se celkově prodalo asi 450 miliónů kusů a následná filmová série patří k nejvýdělečnějším v dějinách s celosvětovými tržbami cca 7 miliard dolarů (téměř 140 miliard korun).