Publicista a textař Peter Uličný vedl rozhovor se slovenským hudebníkem Mariánem Vargou. Sešli se v něm dvě výrazné osobnosti: Uličný jako člověk prakticky i teoreticky znalý hudebního světa, Varga jako ten, který mnohé jeho zákruty prošel a registroval na vlastní kůži. Proto není na škodu, když dotazovatel občas v otázkách zohledňuje sebe sama a nebrání se načrtnout vlastní pohled na věc.

Uličný je v kladení otázek neobyčejně empatický a inteligentní. Nezabývá se margináliemi, pokud k nim přistoupí, pak jen aby osvětlil načrtnuté téma. Varga je naopak velmi otevřený (jak se ostatně od profilové knihy očekává). Odpovídá bez zábran, je svobodný v řeči i v názorech, sebeironický a elegantní při snaze zamlčet jen to nejintimnější.

K dobru publikace z nakladatelství Slovart nutno přičíst grafickou úpravu Petera Horvátha, která zvrchu připomíná obal klasické gramodesky - uvnitř je její střed proražen, jako tomu u vinylů bylo.

Huvarova útlá knížečka Kryl, která vyšla v třetím rozšířeném vydání (poprvé v roce 1999) k písničkářovým nedožitým šedesátým narozeninám, má dvě tváře. Ta jedna přináší dosud nepublikované informace o díle Karla Kryla a komentáře k diskografii, které doplňují v tomto ohledu skoupá reediční vydání Krylových desek. Velmi přínosné nejen pro zaryté fanoušky.

Poněkud zbytečné jsou naopak výpady vůči jiným publicistům. Pokud autor jen upřesňuje, je to v pořádku, pokud ale nesouhlasí s názory jiných a ublíženecky se hněvá, je to hloupé.

Publicista a fotograf Zdeněk Hejduk je živoucím inventářem středočeské hudební scény. V knize 111x o kapelách Kolínska představuje přátelským, přitom zasvěceným způsobem skupiny, které v oblasti fungují. Neomezuje se pouze na bigbít, zabývá se i soubory staršími a jinak hudebně zaměřenými. Příznivé je, že nemá potřebu historie skupin dlouze rozpitvávat. Díky dobré redakční práci to stačí na to, aby čtenář atmosféru daných souborů nasál.