Pokud by o vyřazení rozhodovala porota, vyřazena by byla Šárka Vaňková, kterou v této souvislosti jmenovali tři porotci. Jediný Milan Herman by se rozloučil s Martinou. S ní se potleskem ve stoje rozloučil zaplněný sál Sky clubu Brumlovka v Praze.

Martina Balogová - PROFIL
Pětadvacetiletá servírka z Ústí nad Labem. Po skončení školy sedm let zpívala v barech v Německu a ve Švýcarsku. "Uměla jsem už zacházet s mikrofonem, věděla jsem, jak se mám pohybovat a jak se při zpívání chovat," řekla. - více

Finalisté v nedělním finále zpívali rockové balady. Jako nejlepší výkon porota ohodnotila vystoupení Anety Langerové. "To co bylo předtím, to bylo hraní si na rockovou baladu," řekl například Ondřej Soukup. V pění chvály na Anetino vystoupení pak pokračovali i ostatní porotci.

Trošku vlažného přijetí se dostalo Tomáši Savkovi, který byl indisponován kvůli své alergii. I jeho zpěv však porota nakonec pochválila. "V rámci možností, v rámci rozsahu, i když si se tam dotkl stropu to bylo zazpíváno citlivě," byl přesvědčen Soukup. K němu se přidal i předseda poroty Ondřej Hejma: "Je to velmi těžká písnička. Tomáš zabojoval."

Sámer Issa si opět vyslechl chvalozpěv na své charisma. "On je prostě největší osobnost z finalistů," řekla Gábina Osvaldová. Proto by se v šestnácti letech rozhodně vydala na jeho koncert. Toto své hodnocení však v závěru po vyslechnutí Anety poopravila s tím, že by se přeci jen nemohla vyhnout malé kritice, zatímco v případě Langerové by byla spokojena na sto procent.

:. ANKETA
Na "sedalo smrti" si v šestém kole sedli všichni finalisté soutěže. Čtenáři Novinek hlasování v anketě vyřadili Sámera Issu, diváci pak Martinu Balogovou. Kdo měl podle vás opravdu skončit? Hlasujte v anketě na konci článku.

Nejmladší z finalistů, šestnáctileté Šárce Vaňkové, pak celá porota sdělila, že ona rozhodně není typ rockerky. "Šárko ty nejsi rockerka, to není kritika, ale dobře míněná rada," řekl Hejma. Hodnocení i přesto skončilo kladně. "Zazpívala to úžasně," byla přesvědčena Osvaldová.

Příště budou finalisté zpívat filmové melodie.