Večer vystoupí Robert Křesťan se svou skupinou moderního bluegrassu Druhá tráva, po poledni den pak budou hrát keltskou hudbu Irish Dew vedení Václavem Veselým a dopoledne se představí Peregrinovo kvarteto.

V Irish Dew, které vede kytarista a akordeonista Václav Veselý, nyní vystupuje vedle flétnisty Jakuba Klára a kytaristy Jiřího Podzimka i hráč na keltskou harfu Sean Barry. V posledních letech tak populární keltské hudbě se soubor věnuje od svého vzniku v roce 1995. Václav Veselý uvedl pro Novinky proč: "Nevnímal jsem ji jako módní trend, ty nesleduji, jdu svou vlastní cestou. Když jsem se k ní dostal, slyšel jsem v ní muziku, kterou znám, i když tu nebyl nejmenší důvod ji znát. "

Boom keltských motivů také skupinu nezpopularizoval. "Minul nás, já neměl ambice účastnit se masových akci. A také jsme brzy irskou hudbu fúzovali s naší lidovou hudbou, což se ne každému líbilo."

Václav Veselý také přiznává, že nejraději hraje v pražské Balbínově poetické hospůdce: "Ne že by z toho byli velké peníze, ale chodí tam ta pravá klientela. Přitom si nemyslím, že Irish Dew přinášejí jen hudbu do hospody, hodí se i na koncertní pódia."

Počítá že po debutové Závisti by natočil i další desku: "Nejde to ale hned, protože se hudbou živím a irská hudba by mne neuživila."