Dědictví aneb Kurva se neříká

Filmové premiéry

FOTO: Falcon

Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní, už sedm let nepije a zvykl si na peníze. Teď ale umřela Vlastička, která dávala jeho životu řád a vnutila mu kázeň. Bohuš je zase sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům… k flašce.

Dědictví aneb Kurva se neříká, ČR 2014, komedie, 106 min., režie: Robert Sedláček, hrají: Bolek Polívka, Dagmar Havlová, Arnošt Goldflam, Anna Polívková, Jitka Čvančarová, Břetislav Rychlík, Ivana Chýlková, Karel Heřmánek a další.

Prodloužený víkend

Filmové premiéry

FOTO: CinemArt

Adele je matka třináctiletého Henryho, a z rozvodu je rozhozená natolik, že se syn stará víc o ni než ona o něj. Jednou ji v supermarketu osloví zraněný muž. Právě utekl z vězení a potřebuje dočasný úkryt. Vyděšená Adele ho vezme domů a snaží se mu vyhovět, aby jí ani synovi něco neudělal. Jak to ale bývá, z drsného zločince se vyklube chlap, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti…

Video

Upoutávka na film Prodloužený víkend

Prodloužený víkend, USA 2013, romantické drama, 111 min., režie: Jason Reitman, hrají: Kate Winsletová, Josh Brolin, Tobey Maguire, Gattlin Griffith a další.

Lego příběh

Filmové premiéry

FOTO: Warner Bros.

Film vznikl podle původního scénáře, který pro něj napsali Dan Hageman, Kevin Hageman, Phil Lord a Chris Miller. Jeho hrdinou je prachobyčejná, velmi průměrná mini figurka Lego jménem Emmet, tak trochu trouba, který netuší, že ostatní si o něm myslí něco docela jiného. Je totiž považován za jediného, kdo může zachránit svět před zlým tyranem.

Video

Upoutávka na film Lego příběh

Lego příběh, USA 2014, animovaná komedie, 100 min., režie: Phil Lord a Chris Miller, hrají: Channing Tatum, Elizabeth Banksová, Morgan Freeman, Liam Neeson a další.

Shun-Li a básník

Filmové premiéry

FOTO: Film Europe

Číňanka Shun-Li pracuje v textilní továrně na předměstí Říma, aby si vydělala na dokumenty, umožňující jejímu osmiletému synovi emigrovat za ní do Itálie. Náhle je však nucena odcestovat do malého města Chioggia a pracovat tam jako barmanka v hospodě. Kromě posměšných poznámek, nedůvěry a nepohostinnosti domácích obyvatel Shun-Li poznává Bepiho, místního rybáře. Jejich přátelství však nepřeje místní ani čínská komunita. Film s jedinečným humorem a podmanivou hudbou získal mnoho filmových ocenění.

Video

Upoutávka na film Shun Li a Básník

Shun-Li a básník, Itálie/Francie 2011, drama, 98 min., režie: Andrea Serge, hrají: Tao Zhao, Rade Serbedzija, Marco Paolini, Roberto Citran a další.