Julian byl outsiderem pátého kola nejen podle čtenářů Novinek, kteří mu v anketě vystavili rovněž stopku, ale i pro bookmakery domácích sázkových kanceláří. "Bylo to hrozný," ohodnotil jeho výkon producent Milan Herman. "Bylo to strašný," doplnila další z porotců Gábina Osvaldová. Julian se tak z výšin, kterých dosáhl v minulém kole, prodadl na samé dno.

Nelichotivého hodnocení se dočkal i Sámer Issa, který je nejen bookmakery označován za favorita. "Ovace byly nepatřičné, protože ta písnička nebyla dobře zazpívaná," hodnotila Osvaldová. Naopak Herman byl spokojen s Issovým pohybovým vyjádřením.

Julian Záhorovský - PROFIL
Devatenáctiletý student z Pardubic. Jako dítě hrál na různé hudební nástroje, od šesti let na piáno, potom přibyla kytara a flétna. Svůj talent asi zdědil po otci, který také hrál na piáno a kytaru. - více

Slova chvály vesměs pěli porotci na adresu dámského osazenstva soutěžního pole. Martina Balogová podle Osvaldové předvedla, že ji Bůh zlato do hrdla nenaházel jen lopatou, ale rovnou celou míchačkou. Podle Ondřeje Soukupa je Balogová fantastická zpěvačka. Za zvládnutí těžké skladby pro změnu vynesli do nebes Šárku Vaňkovou.

Ta se nicméně společně s Julianem a Tomášem Savkou posadila na sedadlo smrti, které netradičně nebylo oním sedadlem, na kterém seděli předchozí adepti na vyhazov. Moderátoři tak divákům pěkně zamotali hlavu, když na pravé sedadlo smrti pozvali tři favority Anetu Langerovou, Martinu Balogovou a Sámera Issu.

ANKETA
Kdo měl z trojice Julian Záhorovský, Tomáš Savka a Šárka Vaňková v pátém kole opravdu vypadnout?
Hlasujte v anketě na konci článku.

O tom, kdo má své účinkování skončit, měla jasno i porota. Tři porotci - Gábina Osvaldová, Ondřej Soukup a Milan Herman - byli pro Juliana, předseda poroty Ondřej Hejma se vyslovil pro Tomáše Savku.

Příští kolo bude pětice finalistů zpívat rockové balady.