Turné, během něhož McCartney oslaví své 62. narozeniny, vyvrcholí na legendárním britském festivalu pod širým nebem v Glastonbury 26. června.

McCartney koncertuje velmi často, krátce po pražském vystoupení odehraje 20. června v Petrohradu 3000 koncert:  "Nepočítám to, takže mě nadchlo, když mi řekli, že to bude mé 3000. vystoupení," citovala 61letého muzikanta agentura WENN.

Koncert v duchu loňského

Vystoupení by mělo trvat 150 minut a zaznět by na něm mělo na 30 skladeb z repertoáru Beatles, Wings i z posledních sólových desek McCartneyho. Zdá se tedy, že McCartney se bude držet dramaturgie loňských a předloňských mimořádně úspěšných turné [recenze loňského koncertu z Vídně].

Turné byla tak úspěšná, že McCartney loni zůstal v čele žebříčky britských popových hvězd s největšími výdělky. Jeho příjem činil 68 miliónů dolarů. Jen v Evropě hrál během dvou měsíců pětadvacetkrát a návštěva byla vždy více než desetitisícová.

Zkoušky v londýnském Dómu milénia

Na nové turné se McCartney pečlivě připravoval. Na zkoušky si za čtvrt miliónu liber pronajal na tři týdny londýnský Dóm tisíciletí. Před týdnem v pátek tam způsobil rozruch. Zvuk z Dómu se nesl až do blízké stanice metra North Greenwich, kde písně The Beatles, Wings a Paula McCartneyho roztancovali cestující.

"Nemohl jsem tomu uvěřit. Na cestě k metru jsem zaslechl nějakou hudbu. Po chvíli jsem zjistil, že to byl Paul McCartney! Slyšel jsem Live & Let Die, Band On The RunLet It Be. Nemohl jsem uvěřit svému štěstí! Musel jsem zavolat ženě, aby si to také poslechla." Jiný cestující poznamenal, že přijíždějící vozy metra byly skoro prázdné, neboť všichni vystoupili a poslouchali hudbu.

Obří videostěny a čeština

Pódium na turné bude jedno z největších v historii. Show budou doprovázet vizuální efekty na vůbec největších videostěnách, vysokých více než 20 metrů a vážících 40 tun. Aparatura má výkon 75 000 wattů.

Paul McCartney také chce oslovit publikum v češtině. Učitel mu dá před koncertem hodinový rychlokurz výslovnosti vybraných vět. Jeden z členů realizačního týmu říká: "Paul rád hovoří  k posluchačům jejich rodnou řečí. Dělá to koncert mnohem intimnější a osobitější."

Hodina mu údajně stačí, tvrdí člen realizačního týmu: "Paul je hudebník a má dobrý sluch, což mu pomáhá naučit se rychle výslovnost. Na  posledním světovém turné se naučil mluvit k publiku japonsky, maďarsky a dalšími devíti jazyky."