První velkou koncertní událostí bude vystoupení kanadského zpěváka Michaela Bublého v pražské O2 areně. Představí se 24. ledna a v rozhovoru pro Právo avizoval, že to bude další z jeho stoprocentních večerů.

„Je pro mě důležité každý večer se vybičovat a předvést tu nejlepší show. Nikdy si nenechávám rezervy, dám do toho, co můžu. A jsem na to pyšný,“ řekl.

Koncertní premiéru u nás bude mít také zpěvák Justin Timberlake. 3. června dorazí do pražské O2 areny a zdá se, že sehnat na koncert vstupenky bude v následujících dnech skoro až neřešitelný problém. Je o ně velký zájem.

Timberlake je totiž známý svými energickými sety, navíc jeho loňské na dvě části vydané album The 20/20 Experience se těší obrovské popularitě. Celosvětově se ho prodalo 3,8 miliónu kusů, a to jak v podobě digitální, tak na fyzických nosičích.

Britský zpěvák Robbie Williams prodejně tak úspěšný není. Skvělé swingové desky Swings Both Ways prodal „jen“ 1,1 miliónu kusů a jeho realizační tým se nechal slyšet, že takový výsledek je prachbídný. Není ale pochyb o tom, že koncert předvede skvělý. 26. dubna opanuje O2 arenu.

Robbie Williams vystoupí v dubnu v O2 areně.

Robbie Williams vystoupí v dubnu v O2 areně.

FOTO: Profimedia.cz

Podruhé v krátké době se v Praze představí britská skupina Depeche Mode. V rámci stále probíhajícího Delta Machine Tour, tedy turné ke stejnojmenné loňské desce, dorazí do pražské O2 areny 10. února.

O pár dnů později, 28. února, přijedou do pražské Incheba Areny skotští Simple Minds, souputníci U2 a hudebníci, jejichž melodie si lidé často pozpěvují, aniž by věděli, že jsou jejich autory právě Simple Minds.

Zpěvák Jim Kerr Právu ke koncertu v české metropoli řekl: „Nyní hrajeme největší hity, které lidé očekávají a chtějí je slyšet, také různé rarity a zajímavosti a v neposlední řadě úplně nové písně. Baví mě udržovat koncertní set čerstvý a zařadit třeba i nějakou coververzi. Pořád to trochu měníme.“

Oblíbencem českých fanoušků je Kanaďan Bryan Adams. Po loňském zastavení na festivalu Benátská noc se letos představí v Brně. 18. června zazní jeho hity na tamním Velodromu.

Deep Purple zase míří do Pardubic. Po loňském vystoupení ve Slavkově u Brna, které se kvůli bouři povedlo až na druhý pokus, zahrají své staré hity i ochutnávku z loňského alba Now What?! v pardubické ČEZ Areně.

Metallica k nám jezdí poměrně pravidelně, nikdy ale nedala zdejším fanouškům tak lukrativní nabídku jako tentokrát.

Mohou si sami poskládat koncertní program, a to hlasováním na internetových stránkách kapely poté, co si zakoupí vstupenku na koncert. Ten se v rámci festivalu Aerodrome odbude 8. července ve venkovním prostoru areálu pražského Výstaviště.

Mimochodem, festival Aerodrome se v Praze uskuteční letos hned dvakrát. První část se na stejném místě odehraje 17. června, a to za účasti skupin Avenged Sevenfold, Megadeth a Roba Zombieho.