Každý z nich dostal list papíru s více než třiceti tituly, ze kterých si mohl vybrat. Ve výčtu byly jak skladby v angličtině, tak samozřejmě v češtině.

Zpěváci i štáb soutěže se na nedělní vysílání chystali tradičně od úterka. Kromě samotné práce na podobě soutěžního večera, zkoušení písniček a kolaborace s vizážisty absolvovali doprovodný program. V úterý navštívili pražskou zoologickou zahradu, ve čtvrtek se byli podívat na slavnostní premiéře filmu Trója.

Hlasovací systém zůstane zachován. V neděli večer určí svými esemeskami diváci jednoho uchazeče, který ze soutěže vypadne. Bude to ten, kdo jich dostane nejméně.

Společnost BMG, se kterou má všech deset finalistů podepsanou nahrávací smlouvu na album, oznámila, že den po skončení soutěže, tedy 21. června, vyjde kompilace jejich písniček.

"Zastoupeni tam budou všichni a měli by nahrát písničku, kterou zpívali v soutěži," prozradila Právu Zdena Selingerová z BMG.

Velký koncert finalistů se uskuteční v pražské Sazka Areně 24. června.

Své favority v soutěží mají i Marta Jandová a Support Lesbiens

Při své nedávné návštěvě Česka se seznámila se zdejší verzí celosvětové soutěže Česko hledá SuperStar zpěvačka německé skupiny Die Happy Marta Jandová. Pokud vám její jméno připadá povědomé, vězte, že je to dcera Petra Jandy, zpěváka a kytaristy legendárního Olympiku, a že v Německu platí ze velkou rockovou hvězdu.

"Zrovna jsem si parkovala auto v garážích a pán, který tam pracuje, se na SuperStar díval. Ochotně mi vysvětlil, jak soutěž probíhá a kdo má jaké šance," vzpomíná Jandová.

Podle ní jsou před kamerou všichni kluci afektovaní, snaží se o nepřirozeně hluboký pohled, anebo jsou zase nemístně rozjuchaní. U holek ten pocit neměla, připadaly jí mnohem přirozenější.

"Nejvíc se mi líbil kluk, kterému tu prý fandí skoro všichni. Sámer Issa. Podle mě má obrovské charisma. Jeho talent je vrozený, moje sestra je do něho zamilovaná a když ho předminule posadili na "sedadlo smrti", tak se div nerozbrečela. Kdybych pracovala u nějaké vydavatelské firmy, líbil by se mi nejvíc. Umí zpívat, je sympatický a když koukne do kamery, nikdo ho nepřehlédne," uzavřela Jandová.

Zpěvák Kryštof Michal a kytarista Hynek Toman ze skupiny Support Lesbiens soutěž také sledují. Podle nich je to fajn druh zábavy a obdivují člověka, který ji vymyslel.

"Mým favoritem je Martina Balogová. Zpívá bezesporu nejlíp ze všech, není tam podobný hlas. Jiní zpívají třeba dobře, ale ona je excelentní, její hlas je světový," tvrdí Michal.

Sympatizuje i se Sámerem Issou. Ne prý proto, že by zpíval extra skvěle, ale z toho důvodu, že je dobrý šoumen. Má prý přirozený talent pro to být frontmanem.

"Pro mě bude důležité, aby se na nich nikdo nenakrmil. Ať jim klidně píší písničky, ale ať do té tvorby zůstanou zainteresovaní i sami soutěžící. Ideální by bylo, kdyby začali tvořit a využili slávy, které se jím díky účasti v soutěži dostalo," sdělil Michal.

Podle Hynka Tomana je soutěž nový druh vyhledávání talentů. Deset finalistů zná v zemi skoro každý a oni by toho mohli do budoucna patřičně využít.

ARCHIV ČLÁNKŮ o SuperStar NALEZNETE ZDE

"Pakliže chce být člověk pouze interpret, určitou dobu bude mediální hvězda, ovšem může velice rychle skončit. Ve chvíli, kdy bude příští rok další SuperStar, bude na světě nový obličej. No a pokud bude schopnější, nechá na svého předchůdce zapomenout," říká Toman.

Všiml si, že Balogové ani Issovi nejde příliš přes rty čeština. Obdivuje ale všechny finalisty, už jenom proto, že byli schopni do soutěže jít. On sám by to neudělal.