„Vracíme se a chystáme show - je to pravda,” řekl Jones BBC. „Jsem tím nadšený. Doufám, že nám to vydělá hodně peněz, doufám, že tím splatím hypotéku.”

Comeback prý bude ještě slavnostně ohlášen ve čtvrtek v Londýně na tiskové konferenci. Přijít mají John Cleese, Eric Idle, Terry Gilliam, Michael Palin a Terry Jones. Eric Idle napsal už v pondělí na Twitteru, že se připravuje tisková konference vztahující se k Pythonům.

Pět žijících členů se naposledy spojilo na pódiu v roce 1998 na Aspenském komediálním festivalu. Šestý Graham Chapman zemřel už roku 1989.

Vždy pobuřovali

Komická skupina Monty Pythonů proslula jak krátkými skeči, tak celovečerními filmy jako Monty Python a Svatý Grál, Život Briana a Monty Pythonův smysl života. V sedmdesátých a osmdesátých letech pobuřovala veřejné mínění – třeba  Život Briana parodoval historii křesťanství a církev proti němu svého času ostře vystupovala, dokonce byl v několika zemích zakázán.

Krátce po premiéře filmu v roce 1979 se jeho tvůrci John Cleese a Michael Palin zúčastnili ostré debaty v BBC, kde je kritizoval biskup ze Southwarku, protože údajně zaútočili na křesťanskou víru.