Sám Lucas se rád vidí v roli tvůrce moderních mýtů: "Dnešním problémem je, že média neztrácejí čas s vytvářením novodobých hrdinů. Věnují čas spíš tomu, že hrdiny důsledně ničí, takže lidé nemají na koho ukázat prstem a přitom si říct - tak tímhle člověkem bych chtěl být."

Na rozdíl od jiných filmových celebrit neprovokuje Lucas svým chováním ani oblečením a své soukromí si pečlivě chrání. Lucas žije se třemi adoptovanými dětmi na velkolepém ranči a svůj denní program popsal takto: "Vstanu, cvičím, vzbudím děti, odvezu je do školy a pak jedu do práce. Vždy končím v šest a nepracuji o víkendech."

Ze zapadákova k filmu

Tvůrce Hvězdných válek se narodil 14. května 1944 v kalifornském městečku Modesto. Poslouchal rock, četl komiksy a sledoval seriály. Jeho otec chtěl, aby George převzal rodinné papírnictví, ale on toužil po dobrodružnější: chtěl se stát automobilovým závodníkem. Těsně před ukončením střední školy však ve velké rychlosti havaroval a skončil v nemocnici. V té době se rozhodl vyměnit rychlá kola za kariéru filmaře v Hollywoodu.

Zlomové bylo pro něj setkání se slavným režisérem Francisem Fordem Coppolou, který mu pomohl s financováním celovečerní verze jeho studentského sci-fi s názvem THX 1138. Lucasův debut zapadl, ale mnohem větší úspěch měl již jeho druhý snímek Americké graffiti (1973) ze života amerických středoškoláků. Lucasovi film přinesl Zlatý glóbus, nominace na Oscara a také první milion dolarů.

Hvězdné války

Poté pracoval na scénáři Hvězdných válek, jejichž natáčení začalo v roce 1976 a v jehož závěru Lucas zkolaboval. Za Hvězdné války dostal šest Oscarů. Samotný příběh Hvězdných válek připomíná pohádku, jde o boj dobra se zlem. Lucas věděl, že musí divákům nabídnout víc - velkolepou podívanou plnou vizuálních a zvukových efektů. Herecká hvězda prvních dílů Hvězdných válek a Lucasův přítel Harrison Ford k tomu s nadsázkou řekl: "Star Wars je hloupý, ale kouzelně udělaný film."

V dalších letech přenechal režii jejich dvou pokračování jiným a sám se soustředil na produkci - mezi jinými i Spielbergových filmů o Indiana Jonesovi. Založil také společnost Lucasfilm Ltd., která se mimo jiné zabývá tvorbou vizuálních a zvukových efektů, počítačovými hrami a produkcí filmů.

Na konci devadesátých let se k režii vrátil, postupně natočil další dva díly Hvězdných válek a na příští rok je plánováno uvedení posledního dílu, který celou sérii uzavře. O filmování říká: "Natáčení filmů je těžká práce. Je to jako být doktorem. Pracujete dlouhé hodiny a je to velice náročná a citlivá práce. Pokud to opravdu nemilujete, nestojí to za to."