Rockové album s pracovním názvem Aftershocks je mezinárodním projektem, který u nás nemá obdoby.

„Je to rozhodně jeden z vrcholů mé hudební kariéry. Nikdy bych si nedokázal představit, že budu nahrávat s Donatim a Sheehanem. Kdo se v branži trochu vyzná, také by ho to asi nenapadlo. Vzniklo to čistým způsobem. Rozhodli jsme se s Glennem nahrát desku světového střihu. On navrhl, abychom ji nahráli během čtrnácti dnů a Donatiho a Sheehana jsme pak pozvali spíš jen tak, abychom to zkusili. Naši nabídku přijali, Donati byl dokonce tak nadšen, že nám do písniček velmi konstruktivně vstupoval,“ řekl Právu Kocáb.

Hudba a texty jsou společným dílem Kocába a Proudfoota. Jedenáct skladeb, žánrově oscilujících na pomezí klasického rocku až rock metalu, je opatřeno anglickými texty. Stylové vymezení ale tentokrát není příliš podstatné. Prvořadá je kvalita hudby jako taková, a ta je v tomto případě opravdu mimořádná.

Album vyjde 10. února 2014. „Odjíždíme ho smíchat do Austrálie. Když o to bude zájem, budeme chtít i vystupovat. Nejsem si ale jist, jestli se nám na koncerty podaří dostat Donatiho a Sheehana, i když přislíbili, že pokud budou mít čas, tak přijedou,“ uzavřel Kocáb.