Dnes je jí sedmnáct a má na kontě dva počiny. Debut Birdy (2011) přinesl s jednou výjimkou coververze jejích oblíbených písní. Byly mezi nimi kousky od Bon Ivera, The National, The xx či Fleet Foxes, což samo o sobě naznačilo, jako cestou se hodlá nadále ubírat.

Výše uvedená jména vládnou alternativnímu hudebnímu světu, přičemž si z něho v klidu a nenásilně vyrážejí k branám popu nebo rocku. Nejsou však spoutána pravidly mainstreamu.

Birdy se už ve Velké Británii stala objevem.

Birdy se už ve Velké Británii stala objevem.

FOTO: Warner Music

Druhé album Birdy to potvrdilo. Její tentokrát výhradně autorské písničky brázdí poklidné vlny indie folku, indie rocku nebo indie popu a vtahují do své nálady lehkostí prezentace, přirozeným projevem i zajímavou barvou hlasu Birdy.

Je to velmi barevné album, což je zřejmě dáno prací hned několika skvělých producentů, kteří se na realizaci nahrávky podíleli. Každý z nich dal svěřené písni vlastní koncept, a jelikož jde o skutečné osobnosti (Rich Costey, Ryan Tedder, Ben Lovett, Dan Wilson či Teddy Scott), jejich rukopisy se různí.

Že album není roztříštěné, je zásluhou autorské práce a osobitého podání Birdy. Úvodní písnička Wings je nenápadný hit od prvního akordu, stejně jako Light Me Up, No Angel a další. Je to ten typ kolekce, kterou si pustíte bez očekávání a následující den už se nemůžete dočkat, až si ji přehrajete znovu.

Celkové hodnocení: 80 %