„Celkově je úroveň televizní zábavy napříč všemi stanicemi nízká, ale na StarDance se dá dívat a jsem rád, že jsem jeho součástí,“ konstatoval na úterní tiskové konferenci zpěvák z Monkey Business a herec Matěj Ruppert, který má letos patřit k tanečním bavičům na parketě.

Ondřej Brzobohatý a Eva Krejčířová

Ondřej Brzobohatý a Eva Krejčířová

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Který pár zvítězí, budeme znát v sobotu 21. prosince. Forma soutěže se nemění. Bojuje osm tanečních párů, vždy populární osobnost s profesionálním tanečníkem či tanečnicí, hodnotí stále stejná porota ve složení Zdeněk Chlopčík, Jan Révai a Tatiana Drexler, ale letos poprvé divadelní režisér a choreograf Radek Balaš. Moderují Marek Eben a Tereza Kostková. Taneční róby má na starosti módní návrhářka Klára Nademlýnská. Tanečníky provází naživo Moondance Orchestra Martina Kumžáka se svými zpěváky.

Marek Eben a Tereza Kostková

Marek Eben a Tereza Kostková

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Novinkou soutěže je muzikálový večer, ve kterém musí soutěžní páry připravit velké číslo včetně taneční company, rekvizit a vše, co se scénou souvisí. Jeden večer bude věnován slavným filmovým melodiím. Soutěžící nemine tanec na poslední chvíli, kdy budou znát název tance, ale ne doprovodnou písničku, a chybět nebudou taneční souboje párů po skupinkách.