Akci zahájil na Střeleckém ostrově o půl osmé jeden z patronů - primátor Pavel Bém. Ten připomenul, že festival se odehrává na deseti pražských ostrovech, kterých je přesně tolik, kolik přistupujících členů Unie. Symbolické je i vstupné na jednotlivé koncerty ve výši jednoho eura, tedy 33 korun.

Také Pavel Fajt jakožto vedoucí projektu Úlet bubeníků, v němž se sešlo na deset hráčů na bicí nástroje z několika zemí, připomenul význam akce. Vždyť přijetí do Unie usnadní cestování také muzikantům.

:. Pro zobrazení celé mapy klikněte na obrázek

Hrálo se však už od odpoledne, byť jen na několik scénách, Dětský ostrov patřil folku a soft rocku. Ve chvíli, kdy se připravoval Úlet bubeníků, zalétali na Střelecký ostrov tóny Laury a jejích tygrů, jejímž vystoupením vyvrcholil čtvrteční program na Kampě, věnovaný vztahu rocku a cirku. Úlet bubeníků, v němž se objevilo méně mezinárodních hvězd než na obligátním podzimním Sletu bubeníků, nabízel také trochu odlišnou hudbu, bližší etnu, neboť větší roli hrály perkuse. K větší přístupnosti přispívaly také občasné vokály a klávesové linky, o které se postaral Filip Topol.

V pátek se již bude hrát na všech scénách [celý článek], a k vidění budou první velké hvězdy - na Císařském ostrově se od 18 hodin představí Levellers, na Kampě od 20 hodin Leningradští kovbojové [celý článek]. Akci uzavře v neděli vystoupení slavné francouzské cikánské kapely Gipsy Kings.