Star Trek 3, který zatím nemá oficiální název, by mohl produkovat J. J. Abrams. V minulých týdnech se spekulovalo, že Star Trek změní scenáristický tým a producenti se sešli s jinými autory. Nyní se ale ukázalo, že Paramount naopak oslovil dvojici Kurtzman - Orci, která je velmi vytížena, a bylo těžké s nimi vše časově sladit. Angažování Abramse je podle THR překvapením, protože se předpokládalo, že se bude soustředit na natáčení nových Hvězdných válek.

Star Trek má oslavit padesát let existence v roce 2016, premiéra filmu ale nebyla stanovena. Očekává se, že se vrátí herci Chris Pine, Zachary Quinto a Zoe Saldanová. Navzdory obrovské popularitě Star Treku tyto celovečerní filmy překvapivě nepatří k příliš výhodným investicím, například Star Trek Into Darkness sice vydělal asi 451 miliónů dolarů hrubého zisku, jenže náklady byly cca 190 miliónů.

Přesto studio věří, že film uspěje, protože celosvětové tržby filmu Star Trek Into Darkness byly téměř dvojnásobné v porovnání s celovečerním Star Trekem v roce 2009.