Téměř dvacetiminutová úprava zazní na závěr koncertu ve 21.35 hodin  a bude ukončena slavnostním ohňostrojem. Spolu se skupinou Citron si ve skladbě zahraje orchestr Janáčkovy konzervatoře, a zazpívá 200členný pěvecký sbor v čele s Věrou Špinarovou.

Kapelník Radim Pařízek a hlavní autor rockové úpravy geniálního díla o chystané premiéře říká: "Pro někoho to bude schíza, pro jiného alternativa a pro někoho snad zajímavá věc. Jde o volnou rockovou interpretaci. Na jedné straně jsem se snažil respektovat strukturu věty, ale je jasné, že například všechny zpívané party nebylo možné obsáhnout. Premiéra se totiž uskuteční na náměstí, kde bude řada rušivých vlivů."

Vladimír Javůrek ze společnosti Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj, která je spolupřadatelem koncertu, říká, že dílo je velmi netradičním pohledem rockera na klasiku "Na jedné straně skladba obsahuje přesně přejaté úseky, jak je Beethoven napsal, a zároveň jde o čistě soudobý pohled rockera.," dodává Javůrek.

Skladba bude nahrána."Pořídíme záznam z náměstí a také studiovou verzi nahrávky. Pak se rozhodne, jakým způsobem cédéčko vydáme. Není například vyloučeno, že s orchestrem nahrajeme dvě až tři další podobné pohledy na významná díla klasiky a uděláme z toho samostatné album," tvrdí rocker Pařízek.

Snahy o moderní úpravy mistrovských děl světové klasiky nejsou v dějinách bigbítu cestou neprobádanou. Průkopníkem v tomto směru je třeba britské trio Emerson, Lake & Palmer a jeho variace na Musorgského Obrázky z výstavy.