„Když vydáte 3 singly měsíčně, lidi si toho neváží. Lidé nejsou hloupí,“ uvedl Woodkid, který dělal videoklipy například pro Mobyho, Katy Perry, Taylor Swift nebo Lanu Del Rey. Teprve později se začal prosazovat i jako hudebník a nakonec začal naživo zpívat na koncertech a festivalech.

„Reakce na mou hudbu jsou všude stejné, myslel jsem, že budu mít úspěch hlavně ve Francii, ale ohlasy jsou úplně stejné všude. Úspěch přišel i Velké Británii a na to jsem mimořádně hrdý. Východní Evropa mi přijde zvláštní, protože se mi zdá, že lidem na hudbě záleží, chtějí vědět, co se děje ve světě, zatímco jinde jsou líní, třeba v USA a Velké Británii,“ řekl.

„Vyrůstal jsem na tom, co poslouchali moji rodiče, Beatles, Vivaldi. Pak devadesátá léta a to, co běželo na MTV, Spice Girls, Ace of Base, také Rufus Wainwright,“ jmenuje své hudební idoly a dodává, že české skupiny vůbec nezná.

Woodkid za začátku neuvažoval o tom, že by se stal zpěvákem. „Byl to experiment, nevěděl jsem, kam to směřuje. Vystupovat před tolika lidmi je zvláštní a jsem šťastný, že něco tak experimentálního proniklo do mainstreamu,“ pochvaluje si.

„Živé vystupování se nedá ničím nahradit, kdyby to šlo, nekoncertoval bych,“ dodal. Přesto se však chce vrátit k režírování a jasně deklaruje, že film je jeho prioritou.