Gott přilákal asi 12 tisíc fanoušků různého věku, kteří ještě před jeho vystoupením vytvořili téměř fotbalovou atmosféru. Z davu se ozývalo skandování „Už je to tady!”, a „My chceme Gotta!”

Karel Gott na Rock for Peope

FOTO: David Taneček, ČTK

Svůj koncert za doprovodu Boom Bandu Gott zahájil písní Noční král (I Drove All Night) a během vystoupení nevynechal ani staré hity jako Trezor či Stokrát chválím čas. Pod pódiem jej podporovali fanoušci s pivními kelímky s jeho portrétem.

"Jestli jsem něco opravdu nečekal, tak to bylo takové přijetí," řekl Gott.

Karel Gott na Rock for People

FOTO: David Taneček, ČTK

"Šetřete si síly, já mám dnes výborné přídavky," žertoval s publikem, které si s ním bouřlivě notovalo při písních jako Lady Carneval či Včelka Mája.

Karel Gott na Rock for People

FOTO: David Taneček, ČTK

"Už čtvrt hodiny před začátkem koncertu ze mě při skandování 'Karel, Karel!' spadla obava, že tady může být publikum, které zrovna nemiluje Karla Gotta nebo mohou být z tolika hudby unavení. Ale bylo to něco takového, jako když se zpěvákovi zdá ten nejlepší sen," řekl ČTK Gott po koncertu.

Karel Gott s pořadateli festivalu Petrem Fořtem a Oldřichem Bajerem.

Karel Gott s pořadateli festivalu Petrem Fořtem a Oldřichem Bajerem

FOTO: NetReporters.org

Gott: Byl jsem lehce nervózní

Ještě před ním si Gott prohlédl zákulisí celé akce a potom spolu s pořadateli i Staropramen Stage, kde se koncert odehrával. Poté se vypravil na obchůzku Festivalparku, kde se Rock for People koná. Cestou jej zastavovali návštěvníci akce, diskutovali s ním, fotografovali se s ním a kladli mu různé otázky.

„Byl jsem před vystoupením lehce nervózní, protože jsem nevěděl, co od koncertu na tak velkém festivalu u nás mohu čekat,“ řekl Gott Právu při prohlídce Festivalparku. „V NěmeckuRakousku jsem na festivalech vystupoval, ale u nás ne. Rozhodl jsem se tedy vypravit mezi návštěvníky, abych nasál atmosféru.“

Rock for People ve čtvrtek večer pokračoval koncerty skupin Queens Of The Stone Age, Klaxons a dalšími. V pátek vystoupí Kabát s big bandem, Tomáš Klus, Pražský výběr nebo Kryštof. Na místě je přes dvacet tisíc diváků.