"Ve své profesní kariéře televizního zpravodajství se mi podařilo dosáhnout pomyslného vrcholu, svou práci jsem měla a stále mám velmi ráda, ale cítím, že nazrál čas posunout se ještě někam dál," uvedla Voldánová. Dodala, že by časem chtěla začít pracovat na novém formátu pro Českou televizi.

"Jolana Voldánová je velmi zkušenou televizní zpravodajkou, pracovala jako redaktorka, reportérka, parlamentní zpravodajka, zúčastnila se i mnoha zahraničních cest s klíčovými politiky, mezi ty nejvýznamnější patřil Václav Havel," řekla mluvčí ČT Michaela Fričová. Připomněla, že moderátorka působila v Denních zprávách a Večerníku, později moderovala komentovaný pořad "21", od roku 1995 moderovala Události a Události Plus.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák označil Voldánovou za mimořádnou osobnost. "Velkou měrou se zasloužila o vstřícné přijetí nové podoby Událostí ze strany diváků," uvedl Dvořák.

Čtyřnásobná vítězka TýTý

Jolana Voldánová vystudovala pardubické gymnázium, původně se chtěla věnovat herectví, ale neuspěla u zkoušek na pražské DAMU. Od roku 1989 pracovala v Československém rozhlase a odtud v roce 1993 přešla do České televize.

Je vdaná za podnikatele Petra Císařovského, má tři děti.

V letech 1998, 2005, 2006 a 2010 zvítězila v anketě TýTý v kategorii Osobnost televizního zpravodajství.

Čtyřiatřicetiletá Písařovicová, která se stane novou moderátorkou Událostí, v ČT působí od roku 2004. Dosud pracovala ve zpravodajství stanice ČT24. Je držitelkou ceny TýTý, kterou získala v kategorii Objev roku za rok 2010.