"Na slavnostním večeru byl promítnut sestřih Formanových děl. Byla to velká oslava nejen umělce, ale i České republiky," řekla česká konzulka v Los Angeles Margita Fuchsová, která se slavnosti zúčastnila.

Listu San Francisco Chronicle Forman před zahájením festivalu řekl, že snímkem Vlasy se pokusil vytvořit muzikál, který by se vyrovnal známé West Side Story. "Chtěl jsem vytvořit něco s chytlavými melodiemi, které si můžete pobrukovat, když jdete z kina. Je jen málo filmů, ve kterých je každá píseň drahokamem," řekl režisér před zahájením festivalu.

Forman dále uvedl, že po desetiletí filmovou hudbu podceňoval, než jako režisér pochopil její potenciál pro film. "Hudba je mnohem důležitější, než jsem původně myslel," řekl.

Sanfranciský filmový festival není komerční přehlídkou. Je považován za světový sraz milovníků nezávislého filmového umění, na kterém se stírají bariéry mezi obecenstvem a tvůrci. Letošní ročník, který se koná ve dnech 15. až 25. dubna, nabízí 175 snímků z 52 států. Českou republiku zastupuje režisérka Alice Nellis.