Pašijové hry byly poprvé uvedeny za normalizace v době zákazu kapely pouze jednou na chalupě Václava Havla na Hrádečku 22. dubna 1978. Pašije napsali Mejla Hlavsa (hudba) a Vratislav Brabenec (texty). Později se je podařilo dokonce samizdatově - za pomoci techniky, kterou zapůjčil Martin Kratochvíl - nahrát a propašovat do Kanady, kde je přítel kapely Paul Wilson vydal v roce 1980 na LP a uvedl je dokonce i kanadský rozhlas.

"Možná, že uvedení v této chvíli, po Velikonocích a v době, kdy se promítá americký film o utrpení Ježíše není zrovna ideální. Náš obraz Krista je ale úplně jiný, opíráme se o Starý i Nový zákon a neklademe důraz na Kristovo utrpení, nýbrž vycházíme spíše z Pasoliniho snímku o Ježíšovi a zdůrazňujeme jeho prostotu," řekl k obnovenému uvedení Vratislav Brabenec (spolu s ním texty nyní upravil i Pavel Zajíček). "Krista také nezpívá žádný muž, ale jediná žena v kapele, baskytaristka Eva Turnová," dodal.

Současné uvedení opět spojí Plastiky s orchestrem Agon - již před dvěma lety spolu uvedli Klímovy texty. Autorem nového orchestrálního aranžmá je stejně jako u Klímy Michal Nejtek právě z Agonu.

Sobotní koncert bude i částečně scénický, výtvarně ho připravil Olaf Hanel, který vytvořil pro scénu drátěné sochy, které budou nasvěcovány Janem Komárkem. Z koncertu, který nebude letos opakován, vznikne i nová nahrávka na CD a později možná i na DVD.