A svět, samozřejmě ten filmový, se divil, když Harvey Weinstein, šéf produkční společnosti Miramax, známý pro svůj razantní přístup ke zkracování pod přezdívkou Střihoruký Harvey, pravil, že by to opravdu byla škoda. "Miramax je dům, který Quentin Tarantino postavil," připomněl prý fakt, že úspěch Tarantinova Pulp Fiction v roce 1994 značně přispěl k růstu firmy. Harvey tedy rozhodl uvést Kill Billa s půlročním odstupem nadvakrát, za což se mu tvůrce odvděčil tím, že se ve dvojce přehraboval ještě tak dlouho, až se naplánovaná premiéra musela odsouvat.

Velký zájem vzbudil už první díl

Jinak se ale Weinsteinův ústupek svéhlavému Mistrovi ukázal především jako skvělý producentský tah. Fanoušci, vyhladovělí Tarantinovou šestiletou pauzou od filmu Jackie Brownová, slupli jedničku jako malinu, přičemž v závratném tempu odevzdali do kin víc než těch 55 miliónů dolarů, za které Tarantino respektive Miramax pořídily oba filmy.

Teď se spolu s premiérou dvojky vrátila do kin i jednička, aby si ji nadšenci mohli připomenout těsně předtím, než zhltnou dvojku. Kromě toho se těsně před premiérou začal v Americe prodávat Kill Bill 1 i na videotrhu. Jen za 24 hodin ho koupily dva milióny diváků.
U nás má Kill Bill 2 slavnostní premiéru zítra, o den později zaplaví v 39 kopiích česká kina.

Tarantino přenese western do druhé světové

A Quentin Tarantino, kterého čeká v květnu předsednictví mezinárodní porotě na filmovém festivalu v Cannes, se konečně může pustit do realizace svého dalšího projektu. Bude jím ambiciózní drama z druhé světové války Inglorious Bastards, jehož text psal Tarantino čtyři roky současně s Kill Billem. Měla by to prý být variace na jeho oblíbený spaghetti-western Hodný, zlý a ošklivý režiséra Sergia Leoneho, situovaná do okupované Francie.