Zbylých šest soutěžících odešlo ze studia a se soutěží se definitivně rozloučilo, neboť žádnou další šanci již nedostanou. Naopak dvě v neděli nejúspěšnější potencionální superstar jdou do dalších bojů. Pro Šárku Vaňkovou hlasovalo 21 % diváků.

Tři vzdali možnost postupu

Předtím než porota jména osmi uchazečů oznámila, vzdali se tři soutěžící možnosti postupu. Martin Kubát ze zdravotních důvodů, Jolana Smyčková se rozhodla dále štěstí nepokoušet a odstoupila také Zuzana Zaharowská, která byla tajnou favoritkou porotců. "Dál už soutěžit nebudu, protože mě čekají mnohem důležitější povinnosti, jako je maturita, a také takové milé povinnosti, které život přináší," sdělila Zahrovská s úsměvem.

Kořalka musí mít charisma

Při výběru porotců se ukázalo, jak rozdílné názory mezi nimi panují a že velkou roli sehrály projevené divácké sympatie. O soutěžícím Janu Kořalkovi Gábina Osvaldová mimo jiné řekla: "Musí mít nějaké charisma, když zaujal lidi."

K Martě Balážové se Ondřej Hejma vyjádřil: "Je to spíš herečka. Zpívající herečka." Soukup jej s přísným výrazem poopravil: "Je to zpívající neherečka!"

Řekli o finalistech

Po nepříliš jistém vystoupení Standy Dolinka se Soukup zaradoval: "Jsou okamžiky, kdy chyby nevadí. Když je v tom srdce a cit, není o čem diskutovat."

K Šárce Vaňkové tentýž Soukup řekl: "Má velmi zvláštní kouzlo, zpívá dobře a cítím u ní možnost růstu." Opačného názoru byl Hejma, který Šárce na rovine řekl, že na SuperStar to není. Soukup se však soutěžící zastal, když řekl: "Já za váma stojím."

Co bude dál?

Za týden se v programu Česko hledá SuperStar soutěžit nebude. Připraven je sestřih nazvaný Story so far, který divákům připomene nejlepší nejlepšími momenty dosavadního průběhu soutěže, nabídne i neodvysílané záběry a v profilech představí deset finalistů.

TOP 10 - Česko hledá SuperStar
1. Sámer Issa 6. Veronika Zaňková
2. Aneta Langerová 7. Tomáš Savka
3. Martina Balogová 8. Julian Záhorovský
4. Petra Páchová 9. Petr Poláček
5. Šárka Vaňková 10. Stanislav Dolinek
Poznámka: čísla u soutěžících jsou pouze pro identifikaci s fotografiemi pod tabulkou.

Od 25. dubna do 20. června budou finalisté soutěžit při koncertech v pražském Sky clubu Na Brumlovce. Přímé přenosy v televizi Nova budou začínat již ve 20 hodin. Necelé tři hodiny po skončení koncertu moderátoři vždy vyhlásí toho, kdo ze soutěže vypadne, neboť obdržel od diváků nejméně hlasů.