V televizní seriálové roli jste se dosud objevil pouze jednou, na pár chvil ve Zdivočelé zemi. Co vás vedlo k tomu přijmout roli zbohatlíka Rokyty ve Smyczkově Místě nahoře?

Kdysi jsem měl soud s Českou televizí Ostrava o to, zda můj scénář na seriál je realizovatelný. Karel Smyczek tam tenkrát přišel jako svědek, který se ke sporu měl vyjádřit. Od té doby se známe a protože on tam tehdy vystoupil velmi fundovaně a řekl, že to točit lze, byl jsem mu tak trochu zavázán. Zaprvé mi byl vždy velmi sympatický a zadruhé ho považuju za jednoho z mála režisérů, který nikdy neklesl pod určitou laťku. Nikdy nenatočil odbytou věc.

Museli na vás hodně naléhat?

Jenom mírně. Já se tomu docela dost bránil, ale oni nakonec zavolali, že mi zvyšují honorář. Jelikož splácím hypotéku, tak to bylo dosti klíčové. Asi napotřetí jsem řekl, že to tedy beru. Pak jsem se z toho dva až tři dny vzpamatovával a měl strašný strach.

Dosud jste hrával spíš frajery a klacky, zatímco nyní jste obdržel roli otce. Jak jste se s ní vyrovnal?

I proto jsem se toho seriálu bál. Najednou přede mnou bylo něco jiného: měl jsem být otec dospívajícího kluka a neměl jsem si to předtím kde vyzkoušet, protože tak velké děti zatím nemám. Vše se vyřešilo díky režisérovi, který to všechno zná ze svého života a navíc lidi velmi pozorně poslouchá. Tam, kde jsem si nebyl jist a nevěděl jsem, mi taktně poradil. Ne přede všemi na place, neměl ambice se předvádět a zesměšňovat mě. Vzal mě na cigáro a říká: "Zkus to zahrát takhle, tak to v životě chodí." Prostě to nakonec byla krásná práce.

Takže jste si úctu ke Karlu Smyczkovi ještě zvýšil.

Pokud se o nejlepších amerických režisérech říká, že je na nich obdivuhodné to, že točí filmy nikoli pro svou slávu, ale aby lidem usnadnili život, potom to stoprocentně platí i o Karlu Smyczkovi. Nepracoval jsem u nás s nikým podobným.

Jak podle vás bude seriál úspěšný?

To se neodvažuji odhadnout. Je to velmi aktuální věc, která se asi nestane kultovní, nicméně řemeslně je natočená skvěle a s láskou. Budu se modlit, aby to nedopadlo špatně.