V ohromující zpovědi se tehdy sedmadvacetiletý Cobain přiznal, že mu už vlastní seskupení nesedělo a měl ho dokonce plné zuby. Nový možný směr se mu jevil v podobě spolupráce se svou manželkou Courtney Love, s níž uvažoval o vytvoření samostatného hudebního tělesa. Podle vlastních slov by ho rovněž uspokojovalo připojit se ke kapele Hole, v jejímž čele blonďatá rebelka dodnes působí. 

"Je to skvělý nápad (spolupracovat s Courtney)," prohlásil frontman Nirvany. "Abych byl upřímný, raději bych opustil svou skupinu a připojil se k Hole. Když jsem s nimi občas hrál, pocítil jsem souznění, které jsem dosud s nikým jiným nepoznal. Je to fascinující."  

Zároveň však ikona rocku devadesátých let realisticky připustila, že by vzájemná spolupráce s Courtney mohla brzy zkrachovat a netrvat příliš dlouho. Manželské soužití je údajně natolik propojilo, že by jeden druhému nepřinášeli dostatečné podněty a potřebnou živoucí energii. 

Poměřil se s Cashem

Lačně lpěl po stejném uznání, jehož se dostalo legendárnímu countryovému zpěvákovi Johnnymu Cashovi, a ze všeho nejvíc se chtěl definitivně zbavit nálepky "grunge rockera".

"Bylo by hezké začít hrát na akustickou kytaru a být považován za zpívajícího skladatele než jen za rockovou hvězdu. S postupem věku bych takovéto přednosti mohl využít a konvertovat elegantně. Opravdu bych si to moc přál. Klidně bych si mohl sednout na židli a hrát na akustickou kytaru jako Cash nebo jemu podobní, aniž bych se přede všemi ztrapňoval. A to není žádná legrace," přiblížil své sny hudebník, který se marně bil za důstojnější image.

V rozhovoru dále odvážně zaútočil na část svého publika, které prý jeho tvorbu nikdy zcela nepochopilo. Nařkl ho, že muziku jen povrchně přehlíželo a pronikalo do jiných, nepodstatných sounáležitostí. Situaci na hudební scéně označil za "smutnou a truchlivou".

První kytara na prodej

Přestože Cobain již deset let odpočívá v hrobě u rodného Seattlu, stále vzbuzuje patřičný zájem někdejších příznivců. Jednoznačně to mimo jiné dokládá i vlna jejich zájmu o koupi hudebníkovy kytary Mosrite Gospel Mark IV., která bude vydražena v polovině letošního dubna v texaském Dallasu.

Kurt si skvost z masivního dřeva pořídil v roce 1990 v San Francisku. Jde o úplně první a jediný model ze zpěvákových nástrojů, který byl po jeho tragickém úmrtí nabídnut ve veřejné dražbě.