Proč jste se stal Dickem Bravem?

Nešlo o žádné velké rozhodnutí. Rock´n´rollová kapela Dicka Brava The Backbeats vznikla z hecu kvůli jedinému koncertu na Vánoce. To bylo v roce 2002. Lidem se však vystoupení tak líbilo, že jsme začali přemýšlet o celém turné, které se odehrálo v březnu 2003. I nás bavilo, tak jsme si řekli, že uděláme ještě jedno v létě. Během něho za námi přišli lidi z hudebního vydavatelství, kteří shlédli show, a nabídli nám, abychom písničky natočili na desku. Ale musím říct, že je to pořád legrace.

I když je to už vaše práce?

Sice to bereme pořád vážněji, zabírá nám to více času než dřív, kdy jsem hráli jen naživo, zatímco teď máme desku, kterou taky musíme propagovat, ale to je v pořádku, protože jsme se pro to rozhodli

Co vás, člověka spojeného s popem, zlákalo na rock´n´rollu?

Vůbec první deska, kterou jsem si pustil, byl Elvis Presley. To mi bylo pět. Deska patřila rodičům. Od rock´n´rollu jsem se dostal k popu, pak k rocku a nakonec k jazzu. Nyní jsem se k rock´n´rollu vrátil. Poslouchám nahrávky z padesátých let, Billa Haleye, Gene Vincenta a Eddieho Cochrana. Toho mám nejraději. Měl velmi osobitý přístup, jeho hlas byl velmi chladný a hluboký.

Také jsme se snažili, aby deska zněla staromódně, zkusili jsme ji nahrát podobně, jak se to dělalo v padesátých letech. Pět kluků hrálo a natáčelo společně v jedné místnosti. Bylo to docela fajn, úplně jiné, než když se dělá popová deska. To jsem ve studiu sám a celý proces je velmi dlouhý. Tady nám stačil týden, protože jsem písně znali a nemuseli ani měnit jejich aranže.

Je pro Sashu snadné změnit se v Dicka Brava?

Identitu měním každý den, takže mám šanci skončit v nemocnici. Ale teď vážně, není to pro mne žádný problém, je to jako hrát na divadle. Přirozeně Dick Brave má hodně společného se Sashou, má taky hrozně rád hudbu, ale když hraju jako Dick Brave nebo dělám jeho jménem rozhovory, musím být někým jiným. Je to docela zajímavé, ale myslím si, že s koncem roku také skončí Dick Brave. Pošlu ho zpátky do Kanady a začnu pracovat na nové desce jako Sasha.- Závisí to však také na tom, jaký bude ohlas za hranicemi Německa. Podobné vystoupení jako v Praze mám i v dalších zemích. Jestliže se všude bude lidem Dick líbit a budou ho mít rádi, pak budu mít velké problémy.