Dodd a další zástupci hollywoodských studií se mají setkat s viceprezidentem Joem Bidenem, který byl pověřen prezidentem Obamou, aby problém řešil. Diskuze se chtějí zúčastnit zástupci televizí Gordon Smith a Michael Powell, zástupce režisérů Jay Roth i zástupce majitelů kin John Fithian.

“Chceme prozkoumat, co vše můžeme udělat, abychom rodičům poskytli informace, na základě kterých si vyberou, co chtějí a nechtějí, aby jejich děti viděly. To je legitimní prostor, ve kterém se pohybujeme. Bude to dobrovolné. Nechceme se zaplést do nějaké regulace obsahu, jsme vehementně proti tomu,” řekl Dodd.

Plakát k filmu The Last Stand

Plakát k filmu The Last Stand

FOTO: Lionsgate

Dodal, že hollywoodská studia mají vůli problém řešit zejména po nedávném masakru na škole v Connecticutu. Tyto události se v USA opakují až příliš často. Mnoho konzervativců vyzývá Obamu, aby si konečně posvítil na zábavní průmysl a glorifikaci zbraní, jenže v rámci americké ústavy je velmi těžké něco zakazovat. První dodatek chrání nejen film před cenzurou a např. v roce 2011 Nejvyšší soud odmítnul zákon, který se zrodil v Kalifornii a měl za cíl zakázat prodej určitých násilnických videoher.

Když se podíváme na deset velkých lednových premiér v USA, je tam skoro samé násilí. Pět z deseti filmů obsahuje velké množství střelných zbraní. Jako pěst na oko působí v této době hlavně plakát ke Schwarzeneggerovu filmu The Last Stand. Ve filmu je celkem vidět deset různých střelných zbraní, včetně útočných pušek a kulometů.