O výsledku ankety rozhoduje 213 britských odborníků a v minulosti předpověděli úspěch např. Adele, Michaelu Kiwanukovi, Mikovi, Ellie Gouldingové a Keane.

Zvuk vítězných Haim není novátorský, čerpají ze synthi-popu osmdesátých let a částečně z pop-rocku a R&B. Mají zajímavě vyladěné vícehlasy a cit pro obyčejnou, ale vděčnou popovou melodii. Vcelku potvrzují teorii, že současná pop music v nejlepším případě recykluje to zajímavé, co přinesla 60. až 80. léta.

"Mají prudkou vášeň pro hudbu, která září v jejich písních. Jsou to brilantní muzikantky, které mají talent pro songy, jež spojují příběhy o dospívání v 21. století se schopností autorství," tvrdí DJ Huw Stephens.

S mamkou a taťkou 

Sympatické sestry Este, Danielle a Alana začaly v dětství muzicírovat s rodiči (teď jim je 21-26 let). Všechny umějí zpívat a doprovázejí se na kytary a bicí. Ještě dnes příležitostně berou na pódium i své rodiče.

Za skupinou Haim, která stále nemá ani jednu dlouhohrající desku, se umístili například AlunaGeorge, Angel Haze, Laura Mvula a Chvrches.

AUDIO