Na nádvoří paláce, které divadlu zdarma poskytlo Ministerstvo kultury ČR, jež v paláci sídlí, uskuteční celkem 39 představení. V říjnu se muzikál přestěhuje na scénu dosavadního působiště HDK v Kongresovém centru. Pod širou oblohu se vrátí příští léto. Vstupenky v ceně 390 - 590 Kč jsou již v prodeji. Muzikál počítá i se zájmem cizinců, proto bude použito titulkovací zařízení. Kapacita nádvoří je 500 míst, hudbu Karla Svobody bude hrát živě orchestr HDK.

Oprava budovy Karlínského divadla má zpoždění

Oprava historické budovy Hudebního divadla v Karlíně, která byla citelně poškozena při předloňských povodních a která má zároveň projít zásadní rekonstrukcí, je o dva až tři měsíce opožděna. Sdělil to ředitel HDK Egon Kulhánek. "Je to vinou neúspěšných zájemců ve výběrovém řízení na dodavatele stavby, kteří se stále odvolávají," řekl Kulhánek s tím, že v dubnu bude vypsáno nové řízení.

Podle Kulhánka však mezitím již běží naplno projekční práce, a zpoždění se tedy nemusí projevit na termínu znovuotevření divadla, které je plánováno na podzim roku 2005. Obnova karlínského divadla má stát 700 miliónů korun. Garantem rekonstrukce je hlavní město Praha.