Tipy Kunnerta St L.

Čtu: Básnickou sbírku Homéra Ambrože Moruše/cypřiše. Její autor patří do okruhu kapely Idiot Crusoe a s zároveň mám rozečtený báječný kousek z roku 1937 - Vězně bagdadského od Karla Maye. Neuvěřitelný sloh i slovní obrazy.

Poslouchám: Stále všechna alba The Residents - živá i mrtvá, PPU, DG i nové 2 CD staré Umělé Hmoty. Dále pak brněnské Idiot Crusoe a velmi zdařilou nahrávku J. E. Friče a skupiny Čvachtavý Lachtan Jsi orkneyské víno. Hodně se mi líbí poslední CD Wohnout Pedro se vrací. Je to vážně skvělá deska a je mi celkem dost jedno, jestli je to módní záležitost a nebo ne.

Viděl jsem: Poslední Básníky a mám pocit, že neměly vzniknout více než první tři díly. Ale určitě chci co nejdříve vidět Mazaného Filipa, a to nejen kvůli přátelům z divadla Sklep. Co se týče televize, tak bych jmenoval moc dobrou trojdílnou inscenaci z období druhé světové války v Německu I ve smrti sami.

Internet: K počítači se dostanu maximálně dvakrát týdně a upřímně, nerad bych u něj utrácel své žití. Ale když už utrácím, tak se snažím vyhledávat neobvyklejší stránky, jako www.theresidents.co.ukwww.guerilla.cz, www.blackpointmusic.cz, a další, na které jsem naveden od přátel.

Vlastní stránky: www.bbp.cz.

Le Corbusier: Práce na papíře

Le Corbusier (1887 - 1965) patří k nejvýznamnějším světovým architektům 20. století. Současně se zabýval i výtvarným uměním. Tvrdil totiž, že neexistují pouze sochaři, pouze malíři a pouze architekti - moderní umění vnímal komplexně. S malířem Ozenfantem založil výtvarný směr zvaný purismus (od francouzského slova pur = ryzí). Vystavené práce dokládají jeho smysl pro čistotu tvarů a formovou vytříbenost. K vidění je tu kompletně architektovo grafické dílo - soubor 69 leptů a litografií, jež byly do Prahy zapůjčeny z majetku galerie Hochelber Fine Art v Montrealu.

Jízdárna Pražského hradu, do 25. dubna

The Stranglers: Norfolk Coast

Britská skupina The Stranglers oslavuje třicet let existence ve skvělé formě. Na nové desce se vrací ke spojení punk rocku a nové vlny, ovšem zní při tom velmi svěže. Jedenáct skladeb je odehráno s obrovským zaujetím a je patrná tendence postavit je na dobrém melodickém nápadu.

Universal Music, 40:01