The Grandmaster je akční epické drama, které se odehrává na pozadí neklidných 30. let minulého století v Číně. Tam bude mít také 8. ledna příštího roku světovou premiéru.

"Wong Kar Wai jím rozšířil své dílo o nový napínavý prvek a vytvořil umělecky a obrazově bohatý žánrový film," prohlásil o něm Dieter Kosslick, prezident Berlinale, které se v německé metropoli uskuteční od 7. do 17. února.

Jako každý úvodní snímek na této přehlídce, bude i tento zařazen do hlavní soutěžní sekce. Vzhledem k "dvojroli" hongkongského režiséra, který bude zároveň předsedou mezinárodní jury, ale nebude moci získat Zlatého medvěda pro nejlepší festivalový snímek či některého ze Stříbrných medvědů, které si odvážejí herci a tvůrci.

Čtyřiapadesátiletý cenami ověnčený filmař, který je i v Česku známý svými snímky jako Moje borůvkové noci, 2046 nebo Stvořeni pro lásku, má s předsedáním poroty velké mezinárodní filmové přehlídky už své zkušenosti. Před šesti lety stál v čele hlavní jury na filmovém festivalu ve francouzském Cannes.