Zpěvačka Donna Summer, která letos zemřela, byla populární hlavně v sedmdesátých letech. Stala se královnou disko scény, vydala hity jako Love to Love you Baby, Hot Stuff a Bad Girls a ve svém ranku nepochybně dosáhla na absolutní špičku, ale stejně jako v případě Madonny se nominace jeví jako zmatená. Nikdo přesvědčivě nevysvětlil, proč byla navržena do něčeho, co se jmenuje "rocková" síň slávy. Stejný problém vzniká i u hip-hoperů Public Enemy.

Alespoň další navržení, Albert King a kanadská skupina Rush, s rockem skutečně souvisejí. K méně známým oceněným patří Randy Newman a dámská skupina Heart.

Quincy Jones má cenu pro producenty 

Slavný Quincy Jones, který pomohl se sólo kariérou nejen zesnulému králi popu Michaelu Jacksonovi, obdrží mimořádné vyznamenání pro producenty - cenu Ahmet Ertegun Award, pojmenovanou po legendárním zakladateli labelu Atlantic Records.

"Letošní ocenění reprezentují širokou, přesvědčivou a významnou definici rock and rollu," tvrdí Joel Peresman, prezident Rock and Roll Hall of Fame Foundation.

Poprvé v dějinách byly do hlasování zahrnuty i názory veřejnosti, která se mohla vyjádřit přes internet. V minulosti mohli přivádět nové umělce do síně slávy pouze její členové. Oficiální ceremoniál se odehraje v Los Angeles 18. dubna.