CKK Band - Dada a Jiří Klementovi s Jaroslavem Jurůjem - sestoupili letos se zpívajícími studenty z koliby na čtyřsetmetrovém vrchu Zlobice nad Kuřimí do nížin jižně pod Brnem, i když Pálava se Děvínem nad soutok Dyje se Svratkou vypíná vlastně ještě výš, i když líbezně do kulata.

Skácel a Rúfus

Stěhování na jih nic neubralo na mrazivosti bronzové neděle. Návštěvníky předvánočního zpívání, a že se sjeli do pocukrovaných vinic nad Pavlovem pěkně zdaleka, rozehřály ale věčně zelené šlitrovky, černošské spirituály, lidové koledy i songy Dady Klementové na slova Milana Rúfuse a Jana Skácela.

Ty prožila Soňa Jányová, absolventka JAMU, dnes sólistka muzikálové scény v Helsinkách. Všechno ostatní v architektonicky příkladně vyřešené faře krásně zazpívali jamáci Michaela Baladová, Katarína Mikulová, Markéta Pešková. Kristýna Štarhová, Jiří Daniel, Štěpán Kaminský, Michal Kuča a Daniel Rymeš. Koledy, spirituály a Purpuru přednesli s důstojnou vážností, s vtipem pak třeba Svěrákova a Uhlířova Rovnátka dr. Hnátka...

Po koledách muzikál

Pěkně bývá na koncertech kandrdasů, nepokažených ještě manýrami ani umanutými profesionálními choreografiemi. Kam to až na škole mohou dotáhnout, to ukázala téhož dne večer premiéra Kanderova a Ebbova muzikálu Taneční maraton na Steel Pier v režii Roberta Gordona v novém Divadle na Orlí v Brně. To už je ale jiná kapitola a napíšu ji až v méně zasněžené adventní noci, než byla ta z neděle na pondělí po dobrodružné cestě Vysočinou k Vltavě.