Skyfall, který režíroval Sam Mendes, je další bondovkou s britským hercem Danielem Craigem v hlavní roli. Producenti Michael G. Wilson a Barbara Broccoliová prohlásili, že jsou "plni vděčnosti divákům".

"Jsme na ten film velmi hrdí a děkujeme všem, zvláště Danielu Craigovi a Samu Mendesovi, kteří přispěli k jeho úspěchu."

Skyfall byl v zemi uveden v celkem 587 kinech 26. října a ještě pořád se promítá.

Problém s definicí "nejúspěšnějšího"

Vyhlašování nejúspěšnějšího filmu je ale vždy dost ošemetné. První problém je, že správně by se mělo počítat i s inflací, což v případě Skyfallu neudělali. Další problém je s počtem diváků, protože nejnavštěvovanější film někdy kupodivu nemusí vydělat nejvíce. Některé filmy se promítají hlavně ve 3D sálech a lístky jsou velmi drahé, jiné v obyčejných kinech za méně peněz.

Pokud by se počítal jen počet diváků, tak nejúspěšnějším filmem zůstává Jih proti severu, přiznává Britský filmový institut. Snímek podle jeho informací vidělo v kinech asi 35 miliónů lidí. Na druhém místě by pak byl muzikál Za zvuků hudby s asi 30 milióny diváky a na třetím Sněhurka a sedm trpaslíků (28 miliónů diváků).